Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyDell Venue 8 7000: Nejtenčí tablet planety je v prodeji, ale nikoliv...

Dell Venue 8 7000: Nejtenčí tablet planety je v prodeji, ale nikoliv v Česku

Tablet nesází pouze na extrémně tenkou konstrukci, nabízí také poměrně zajímavou hardwarovou výbavu. Dotykový displej má úhlopříčku 8,4 palce a rozlišení 2K, tedy konkrétně 2560 × 1600 obrazových bodů. Venue 8 7000 přináší rovněž technologii RealSense, která pomocí trojice kamer dokáže fotit ve skutečném 3D – měří hloubku prostoru na fotografii.

Pracovní tempo novinky udává čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3500, který dostal do vínku 2 GB operační paměti. Pro ukládání dat slouží 16GB úložný prostor, který je možné dále rozšiřovat prostřednictvím paměťových karet typu microSD. Vše ovládá operační systém 4.4 KitKat. Výrobce však slibuje brzký update na „lízátko“, tedy verzi 5.0 Lollipop.

Velkou zajímavostí Venue 8 7000 je fotoaparát, který je na zadní straně sestaven hned ze tří snímačů – dva s rozlišením 720p a jeden 8Mpx. Tato soustava dokáže kromě pořízení standardní fotografie zaznamenat také vzdálenost jednotlivých objektů, díky čemuž lze pořízené fotografie dodatečně upravovat. Něco podobného dokáže smartphone HTC One M8.

Tělo zařízení je vyrobeno z hliníku, který zaručuje i při velmi tenkém profilu (pouze 6 milimetru) dostatečnou odolnost. Tabletu propůjčuje navíc i punc luxusu.

Novinka Venue 8 7000 se začala na americkém trhu prodávat za 399 dolarů, tedy zhruba 8 500 korun. Během příštích týdnů bude tablet dostupný také v Kanadě, Číně, Německu a na Novém Zélandu. Kdy bude k zakoupení v Česku a za jakou cenu, zatím není jasné.

VenueZdroj: The Verge

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře