Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyNa nesmrtelném HTC HD2 se neoficiálně testuje Android 5.0 Lollipop

Na nesmrtelném HTC HD2 se neoficiálně testuje Android 5.0 Lollipop

Legendární HTC HD2 je zpět. Tentokrát se na něj díky nadšencům z fóra XDA podařilo naportovat neoficiální Android 5 Lollipop. Ne vše je ale zatím vyladěno.

HTC HD2 byl v listopadu 2009 top model tchajwanského výrobce a zároveň důstojným rozloučením firmy s ustupujícím systémem Windows Mobile.

Začal se prodávat s Windows Mobile 6.5, později se podařila portace Androidu, systému Windows Phone 7, Ubuntu Touch, MeeGo a dokonce Windows RT. Nově se na něm podařilo rozběhnout Android 5.0.1 Lollipop.

Zatím toho moc nefunguje. Dosud se podařilo zprovoznit jen zvuk a dotykový displej. Vývojář macs18max však nemá v úmyslu ve svém snažení nijak polevit a pracuje na portu Androidu 5.0.2, který vychází z CyanogenModu 12.

Smartphone HTC HD2 můžeme přirovnat k nezničitelnému kyborgovi z filmu Terminátor, který se vždycky vrátil. Za celou historii mobilních telefonů bylo uvedeno jen málo zařízení, které mají u vývojářů z XDA fóra srovnatelnou podporu.

4 1

2 3

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře