Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyCES 2015: Kingston oznámil microSD kartu s rychlostí čtení 90 MB/s a...

CES 2015: Kingston oznámil microSD kartu s rychlostí čtení 90 MB/s a zápisu 80 MB/s

Tradiční výrobce paměťových médií Kingston představil zcela novou microSD kartu v kapacitách 16 GB, 32 GB a 64 GB, která je navržena zejména pro mobilní zařízení jako jsou smartphony, videokamery nebo digitální fotoaparáty.

Paměťová karta nese název Kingston SDCA3 a nabízí především vysoké rychlosti pro ukládání dat. Díky rychlostem čtení 90 MB/s a zápisu 80 MB/s mohou milovníci sportů a adrenalinových zážitků, jakož i běžní uživatelé, zaznamenávat videa v kinematografické kvalitě v rozlišeních Full HD (1080p), Ultra HD (2160p), 3D a 4K2K.

S tím samozřejmě souvisí i skutečnost, že videa v uvedených rozlišeních až do 4K2K je možné přehrávat bez zadrhávání a přerušování. Vysoké rychlosti rovněž znamenají rychlejší přenosy souborů pro editaci na počítači.

Nová karta není jen velmi rychlá, ale disponuje rovněž zvýšenou odolností – je vodotěsná a odolná vůči nárazům, otřesům, rentgenovému záření a teplotě.

SDCA3 bude k dispozici jako samostatná karta nebo s adaptérem na velikost standardní SD karty v kapacitách 16 GB, 32 GB a 64 GB. Na novinku společnosti Kingston se vztahuje doživotní záruka.

karta

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře