Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyCustom Quick Settings: Vlastní zkratky v notifikační liště Androidu 6.0

Custom Quick Settings: Vlastní zkratky v notifikační liště Androidu 6.0

Jestliže už se k vám dostal nový Android 6.0 (ať už koupí nového telefonu, nebo aktualizací OS toho starého), máte nově k dispozici jednu skvělou funkci. Jedná se o Tuner uživatelského rozhraní systému, kterou najdete v aplikaci Custom Quick Settings.

Funkce aplikace vám umožní jednoduše vytvořit vlastní dlaždice, které následně umístíte do rozbalovací notifikační lišty. Jak na to?

Otevřete notifikační lištu, klikněte na ozubené kolečko nastavení a držte ho, dokud se nezačne točit. Poté se dostanete do menu nastavení, kde musíte kliknout na možnost „Tuner uživatelského rozhraní systému“.

Následně si nainstalujte aplikaci Custom Quick Settings, kterou najdete v obchodu Google Play Store (odkaz níže). Aplikaci spusťte a řiďte se pokyny, které vám bude udělovat.

Budete-li chtít více dlaždic, v hodnotě „CUSTOMTILEx“ zaměňte X za požadovaný počet dlaždic (tedy například „CUSTOMTILE5“ v případě, že budete chtít pět dlaždic.

V aplikaci si vedle počtu dlaždic můžete nastavit také jejich vzhled. Poté zadejte, co se má stát po krátkém kliknutí na určitou dlaždici a co se má stát po dlouhém podržení dané dlaždice – například otevřít www stránka, aplikace či hra… A máte hotovo.

V návodu doporučovaná aplikace Custom Quick Settings je v Google Play Storu k dispozici ke stažení zdarma s tím, že se vám uvnitř ní budou zobrazovat reklamy. Za placenou verzi bez reklam dáte něco okolo 40 korun.

[appbox googleplay com.quinny898.app.customquicksettings]

Custom Quick Settings

Custom Quick Settings1

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře