Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyVšechno nejlepší Androide! Nejrozšířenější mobilní systém na světě oslavil 8 let

Všechno nejlepší Androide! Nejrozšířenější mobilní systém na světě oslavil 8 let

Android. Milionům lidí po celém světě asistuje při každodenních činnostech – tahá je z postele, baví je při cestě do práce, umožňuje jim komunikovat s rodinou a přáteli atd. Nyní mu je 8 let, tak mu popřejte vše nejlepší!

Android představila aliance OHA a to přesně 5. listopadu roku 2007. Tento operační systém v době svého představení reprezentoval zájmy společnosti Google, HTC, Sony atd. Společnost se právě chystaly expandovat do chytrých zařízení, kvůli čemuž potřebovaly odrazový můstek v podobě šikovného a hlavně otevřeného OS.

První smartphone s Androidem přitom byl uvedený až o rok později. Jednalo se o zařízení HTC Dream.

Už od první aktualizace Android doprovází označení cukrovinek – ve verzi 1.5 to byl Cupcake a dále Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop a Marshmallow. Budoucí Android pak bude začínat písmenem N (že by Nutella?).

Aktualizace z Androidu samozřejmě udělaly velmi všestranný operační systém. Některým společnostem však úplně nevyhovuje, takže se snaží o jeho personalizaci svým UI. Máme tak TouchWiz, Optimus, Stock Android, Sense, Xperia a další.

Aktuálně se Android dostal do rukou Hiroshi Lockheimerovi, který ho převzal po Sundarovi Pichaiovi, současnému řediteli Googlu. Jak se novému řediteli ve funkci povede, se dozvíme v nadcházejících měsících a letech. Přejme mu to nejlepší.

android-birthday

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře