Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyMarshmallow je poprvé v grafech Googlu! Jeho podíl činí 0,3 %

Marshmallow je poprvé v grafech Googlu! Jeho podíl činí 0,3 %

Google aktualizoval stránku pro vývojáře, kde se zmiňuje o aktuálním zastoupení jednotlivých verzí operačního systému Android. Jedničkou je nadále distribuce KitKat, která se nacházela na 37,8 % zařízení. Vůbec poprvé se do statistik dostala nejnovější verze Marshmallow.

Vždy na začátku měsíce zveřejňuje společnost Google aktuální statistiky ohledně fragmentace svého operačního systému Android. Údaje pomáhají vývojářům ve sledování trendů a úpravě aplikací.

Nejpopulárnějšímu systému pro chytré telefony a tablety vládne s 37,8 % verze 4.4 KitKat, kterou následuje Jelly Bean, a to s tržním podílem 29 %. Android Lollipop (5.0-5.1) byl v sedmidenním sledovaném období, které skončilo 2. listopadu, nainstalován na 25,6 % přístrojů. Statistiky evidují poprvé také nejnovější verzi 6.0 Marshmallow (0,3 %).

Za minulý měsíc se opět o něco ztenčil podíl verzím Gingerbread (3,9 %), Ice Cream Sandwich (3,3 %) a Froyo (0,2 %). S poslední jmenovanou se zřejmě již brzy definitivně rozloučíme.

5987

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře