Čtvrtek, 28 března, 2024
DomůRecenzeČtyři nejoblíbenější přehrávače hudby pro Android

Čtyři nejoblíbenější přehrávače hudby pro Android

Nevyhovuje vám původní přehrávač hudby, který máte na svém Android zařízení? Chybí vám v něm equalizér, kontrola basů nebo chcete přehlednější playlist? Google Play vám nabízí ke stažení desítky přehrávačů hudby. A my jsme vybrali 4  nejstahovanější a otestovali je.

Pokud hledáte kvalitní přehrávač hudby, tak na Google Play jich je ke stažení nespočet. Některé jsou méně povedené a jiné jsou naopak výborné. My jsme se zaměřili na 4 nejstahovanější a zároveň nejlíp hodnocené.

Poweramp

  • vývojář : Max Mp
  • vyžaduje verzi Androidu 2.1 a vyšší
  • aktuální verze : 1.1-build-12
  • cena plné verze : 93,91 Kč

Tento přehrávač se díky 154 000 stažení a průměrnému hodnocení 4,6 řadí na první místo v počtu stažení a oblíbenosti. Ale je opravdu o co stát?

Hned po spuštění Poweramp načte veškerou hudbu do své knihovny a roztřídí je do jednotlivých kategorií. Poté vás uvede do přehrávače. V horní části obrazovky je ?cover? interpretova alba nebo písně.

V pravém horním rohu se nachází volba Tone/Vol/Bal, kde si můžete pohrát například se sílou basů nebo si vybrat, na které straně sluchátka bude přehrávání hudby intenzivnější.

V levém rohu se zase nachází ekvalizér, kde se můžete vyřádit ještě více než v již zmíněném Tone/Vol/Bal. Pod tímto párem tlačítek se nachází tlačítko mode, díky kterému můžete například zapnout opakování. Vedle něj má pozici tlačítko shuffle, které má sice několik režimů, ale stejnou funkci, a to promíchat skladby ve vašem playlistu. Tlačítko play je umístěno přibližně uprostřed, po jeho stiknutí se hned spustí první skladba v playlistu.

Tlačítko je relativně velké, takže eliminuje možnost, překliku. Hned při spuštění může někomu chybět knihovna, kde by si mohl vybrat, co si chce pustit. Jako například naposledy přidané písně nebo spustit si playlist který si vytvořili. Do této knihovny ovšem není problém se dostat.

A pokud by vám moc vadila absence knihovny hned při spuštění, je zde možnost v nastavení vybrat, co chcete jako první vidět hned po spuštění.

Rozvržení ikon je perfektní. Každá ikona má kolem sebe dostatek místa, takže šance překliku je takřka mizivá. Pokud by vám vadila barevnost schéma, můžete si zvolit jiné barevné schéma (trial verze nabízí 4 schémata). Díky obsáhlému nastavení si můžete přehrávač přizpůsobit dle vašeho gusta.

Stáhnout nebo ne?

Testoval jsem sice jenom trial verzi, ale byl jsem víc než spokojený. Trial verze má funkčnost pouze 14 dní, takže pokud by vám byl přehrávač i poté sympatický, budete si muset sáhnout do kapsy pro 94 Kč. Každopádně já osobně bych do něho šel, protože ty možnosti co vám Poweramp nabízí, jsou opravdu za dobrou cenu v porovnání s konkurencí.

Winamp

  • vývojář : Nullsoft
  • vyžaduje verzi Androidu 2.1 a vyšší
  • aktuální verze : 1.2.12
  • cena plné verze : 94,03 Kč

Winamp pro PC patří mezi jeden z nejlepších mediálních přehrávačů. Spousta uživatelů na něj nedá dopustit. Ale co jeho verze pro Android? Bude stejně dobrá jako jeho sourozenec na počítače? Svým počtem stažení a oblíbeností si vysloužil druhou příčku.

Po spuštění nás program uvede do svého menu, které obsahuje složku s interprety, alba, žánry a veškerou hudbu bez jakéhokoliv třídění. V menu také najdeme volbu playlists, která obsahuje  různé typy playlistů.

Jako například naposledy poslechnuté, přidané nebo nejposlouchanější skladby. Vedle složky playlists má pozici rádio. Menu Winampu uzavírá Equalizér (u free verze nejde spustit, funguje pouze u placeného protějšku) a složka free Music, která obsahuje dva odkazy na internetové stránky, odkud můžete stahovat hudbu zadarmo.

Jakmile spustíte skladbu, přehrávač vás automaticky přesune do přehrávacího okna, které není nějak výrazně poseto ikonami. Ale ty nejdůležitější, jako například tlačítko stop/play, které je na můj vkus dost malé, nebo tlačítka na zapnutí režimu opakování a promíchání skladeb v playlistu, zde nechybí. Uprostřed přehrávače má svoje místo  ?cover?.

Winamp je opravdu přehledný. A to díky velikosti čtvercových oken a jednoduchým ikonám. Jediné, v čem pokulhává v porovnání s konkurencí, je obsah nastavení, které je opravdu chabé. Ze všech 4 přehrávačů, má právě Winamp nejchudší nastavení.

Stáhnout nebo ne?

Winamp je přehledný, free verze vás pak neomezuje žádnou zkušební dobou a základní věci, jako například třídění hudby do různých kategorií nebo přehrávací režimy, tu jsou také. Ale v porovnání s konkurencí v jistých aspektech zaostává.

Čekal jsem od něho trochu více. A myslím, že právem. Ale pokud nemáte příliš velké požadavky, tak určitě po něm sáhněte. Já osobně jsem používal všechny testované přehrávače delší dobu a právě Winamp mi nejvíce přirostl k srdci.

Free verze
WinampPro verze

Zimly Media Player

  • vývojář : Nomad Connection
  • vyžaduje verzi Androidu 2.1 a vyšší
  • aktuální verze : 2.2.13
  • cena plné verze : zdarma

ZMP je jediný přehrávač z testované čtveřice, který má jen jednu verzi. Ta je plnohodnotná a zdarma ke stažení. Počet stažení a oblíbenost ho zařadily na třetí příčku.

ZMP nám jako jediný při spuštění dá na výběr, jestli chceme přehrávat audio nebo video. Jako jediný přehrávač z námi testovaných programů umí přehrávat i videa. Po zvolení možnosti audio se objevíme v playlistu, kde se nachází všechny skladby bez rozdílu.

Ve spodní části obrazovky se nachází 4 ikony, které nás zavedou do knihovny alb, interpretů a žánrů. Pokud si rozklikneme první skladbu, tak jsme automaticky přesměrování na přehrávací stránku. Tu z 80 % tvoří ?cover?, ale ten se nachází za ovládacími prvky, takže nezavazí.

Ani zde nechybí základní ovládací prvky, jako pause/play, opakovací mód a promíchávání skladeb. Takže v tomto ohledu nic nového pod sluncem. I když? Tlačítko SNS , které se nachází na levé straně od pause/play, nám dává možnost podělit se se svými blízkými o to, jaká skladba zrovna hraje. Prostřednictvím sociální sítě samozřejmě. Máte na výběr mezi Facebookem a Twitterem.

Po uzamknutí telefonu a rozsvícení za pomocí jakéhokoliv tlačítka, se nám v první půli obrazovky objeví malé ovládání přehrávače, díky kterému můžeme skočit na následující nebo předchozí skladbu a nechybí zde ani funkce pozastavení skladby a opakovaní.

Přehrávač působí velice moderně a některé nápady jsou opravdu brilantní. Jsme si jisti, že u některých lidí určitě vzbudí velké zalíbení. V nastavení máte možnost si vyhrát se spoustou prvků. Můžete si nastavit, z jakých barev se bude skládat váš ?widget? nebo přímo v přehrávači si nastavit budík.

Stáhnout nebo ne?

Za tenhle přehrávač nedáte ani korunu, má spousty funkcí a po vzhledové stránce vypadá opravdu k světu. Chybí mu však ekvalizér, ale pokud nejste ?fajnšmekr?, tak vám to asi vadit nebude. Absenci ekvalizéru pak nahrazuje u spousta jiných věcí. Takže pokud nechcete dát ani haléř, zkuste ZMP. Je to opravdu povedený kousek.

ZMP ke stažení

PlayerPro

  • vývojář : BlastOn LLC
  • vyžaduje verzi Androidu 2.0 a vyšší
  • aktuální verze : 2.35
  • cena plné verze : 81,35 Kč

Naši čtveřici testovaných přehrávačů nám uzavírá PP. Jeho počet stažení a oblíbenost mu zajistily 4 příčku.

Jako jeden z mála nemá PP žádnou úvodní stránku, kde by nám dál na výběr, co si chceme pustit. Místo toho se nám nabízí kategorický seznam, v podobě  malé lištičky, v horní části přehrávače.

Tam budeme přepínat mezi alby, interprety, žánry, seznamem playlistů, složkami a skladbami. Po výběru skladby se objevíme na přehrávacím listě. Ta obsahuje základní ovládací prvky jako pause/play, opakovací mód a promíchaní skladeb v playlistu.

Také zde objevíme dva ovládací prvky navíc. Jsou jimi kontrola hlasitosti a ekvalizér. Ekvalizér ale funguje pouze u plné verze. Pokud si v kategorii Alba rozklikneme nějaké album a máme stáhnutý ?cover?, tak se nám obrázek transformuje do černobílého efektu a přesune na pozadí. Celé to vypadá opravdu efektně.

Vzhled přehrávače je sladěn do rozdílných odstínu šedé až černé barvy se zelenými prvky. Pokud by vám ale tahle barevná kombinace nevyhovovala, můžete si stáhnout jiné barevné motivy. Na výběr je jich dost, takže věříme, že si každý přijde na své. PlayerPro nabízí opravdu obrovské možnosti, jak si ho na míru přizpůsobit.

Lze si třeba nastavit přepínání mezi skladbami pomocí třepání telefonu. Při zamknutí telefonu si zase můžete nechat na obrazovku načíst ?widget?, jímž jde hudbu ovládat, ale přitom mít telefon zamknutý.

Stáhnout nebo ne?

PP  sice obsadil poslední příčku v našem testu, ale s klidem v duši mužem konstatovat, že co se týče jeho kvalit, tak je vynikající. Je to jediný přehrávač z testu, který si můžete přizpůsobit sobě samému. Je opravdu brilantní přehrávač. Cena za plnou verzi je navíc nejnižší ze všech čtyř testovaných kousků.

Trial verze
Plná verze

Sečteno, podtrženo

Pokud by záleželo na mne, sáhl bych nejspíše po Zimly Media Playeru. Kdybych byl ale náročný uživatel, požadoval bych kvalitní přehrávač a nevadilo by mi investovat do něj částku do 100 korun, bral bych PlayerPro.

Jak se ale říká ? 100 lidí, 100 chutí?, takže se může stát, že vám bude vyhovovat úplně něco jiného.

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Rozhodně a jedině PowerAmp … používám ho už víc než rok a ještě mě nezklamal … jako jediný umí procházet knihovny i složky (což jsem paradoxně očekával od winampu), má bezva widget na lockscreen (resp celej vlastní lockscreen) a jako jedinej má pořádnej ekvalizér

  2. Já používám Winamp pro. Jsem s ním spokojený. Procházet knihovny i složky umí. Lockscreen má taky, jen bych ho trochu upravil, ale to je subjektivní názor. Dále pěkný widget na plochu ve dvou verzích, ovládaní pomocí sluchátek a úvodní menu si může každý nastavit dle sebe.

  3. WinAMP jsem zkousel nekdy v unoru, kdyz jsem se seznamoval s androidem, koupil jsem ho pro folder play… a nevim jak dnes, ale tenkrat pri vstupu na sd kartu s hudbou obratem zkolaboval, coz mi na nadseni nepridavalo… pak jsem se seznamoval s powerampem a ac me puvodne zajimal hlavne folder play vcetne podadresaru, tak dneska navic hodne ocenuju nastaveni chovani dle pripojeni sluchatek.

  4. Komu ide o ovládanie stiahne si PlayerPro a komu ide o zvuk jednoznačne nech kupuje PowerAMP …

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře