Středa, 11 září, 2024
DomůRecenzeČtyři mobilní aplikace zdarma, které jednou oceníte #3

Čtyři mobilní aplikace zdarma, které jednou oceníte #3

CamScanner

Papír je bez debat skvělá věc, ale v dnešní době, kdy se vše sdílí přes sociální sítě, cloud a jiné technologie, to není zrovna, co se zpracování týče, to nejlepší řešení. Určitě spousta z vás zná ten problém, kdy máte nějaké poznámky na papíře a někdo si je vyžádá. Originál mu dávat nebudete, okopírovat mu je můžete, ale barvy v tiskárnách jsou jeden začarovaný trojúhelník. Můžete je oskenovat, ale skener není vždy po ruce. Co přišla éra telefonů s fotoaparátem, naučili jsme se improvizovat a dokumenty si za jejich pomoci fotit. Následně jsme si je přibližovali v telefonu nebo v počítači. To už ovšem není třeba.

CamScanner je opravdu šikovný nástroj pro digitalizaci jakéhokoliv papírového dokumentu. Poznámky, vizitky, zápisy, tabule s textem a mnoho dalšího vám tato aplikace převede do PDF. Aplikace je vybavena archívem snímků a ty jsou rozčleněny podle štítků. Tyto štítky si samozřejmě můžete upravovat a vytvářet nové. Pokud byste digitalizovali nějaké citlivé informace, výsledný dokument si můžete uzamknout na heslo.

Poté, co pořídíte snímek, probíhá proces úpravy, který se skládá z několika fází. Ve fázi jedna si můžete vybrat zda chcete snímek otočit nebo oříznout o nepodstatnou část plochy. Ve druhé fázi si vyberete, zda chcete nějakým způsobem vylepšit obraz. Je zde 5 režimu vylepšení: bez vylepšení, režim nízkého vylepšení, režim vysokého vylepšení, odstíny šedé a černobílý dokument. Následně si taky můžete obraz dokreslit za pomocí jasu, kontrastu a detailu.

Svůj výsledný dokument poté můžete sdílet s druhými za pomocí Bluetooth, e-mailu nebo pokud máte účet, tak i prostřednictvím služeb Google Drive či Dropbox. Dokument máte možnost také vytisknout prostřednictvím služby Google Cloud Print.

Používání této aplikace je neuvěřitelně jednoduché, takže i méně technicky zdatní jedinci se nemusí obávat, že by to nezvládli.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Camscanner/“/]

TED

Na světě je spousta lidí, kteří už něco v životě dokázali a teď se snaží ostatní nasměrovat tím správným směrem. Předat lidem myšlenku a pomoct jim také něco dokázat. TED nebo-li Technology, Entertainment, Design, je každoroční konference, jejímž hlavním heslem je „myšlenky, které stojí za to šířit“. Tato konference se skládá z jednotlivých přednášek nazvaných TED Talks, na kterých přednáší zajímaví hosté z různých oblastí vědy, techniky, umění, designu, politiky, vzdělání, kultury, byznysu, globálních otázek, technologie, rozvoje a zábavy. James Oliver, Bono nebo Bill Clinton. I tito lidé už navštívili tuto konferenci a svými přednáškami zaujali miliony lidí. Až budete chtít načerpat trochu inspirace, stačí si stáhnout aplikaci TED.

Díky aplikaci TED budete mít k dispozici stovky přednášek s velmi zajímavými přednášejícími. Většina přednášek je přeložena prostřednictvím titulek do českého jazyka, takže i lidé, kteří zrovna neoplývají znalostí angličtiny, si přijdou na své.

Po spuštění vám hned úvodní stránka nabídne seznam doporučených TED Talks. Tato úvodní stránka je rozdělena do dvou kategorií videí, a to nejnovější a populární. Pak jsou zde ještě dvě další stránky, mezi kterými budete listovat – All talks a My talks. V All talks se nachází všechny dostupné přednášky. Ty si poté můžete ještě filtrovat podle témat, tagů a dalších parametrů. A v My talks najdete přednášky, které jste si zde vy sami navolily.

Aplikace má i další dvě skvělé funkce. První z nich je stažení přednášky přímo do vašeho telefonu. To vám zajistí, že svou oblíbenou přednášku budete mít v telefonu nehledě na připojení k internetu. Druhá funkce vám umožní si přehrát přednášku pouze v audio podobě.  Díky tomu ušetříte drahocenný FUP limit.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/TED/“/]

CLEAN MASTER

Péče o mobilní zařízení je stále náročnější, tedy pokud chcete, aby váš telefon stále šlapal jako na drátkách a zbytečně se nezahlcoval zbytečnými soubory. Na Google Play se nachází slušná řádka nástrojů, které vám zaneřáděný smartphone nebo tablet opět vrátí do latě. Nicméně Clean Master patří mezi ty nejlepší.

Díky tomuto úklidovému četaři si uděláte pořádek ve svém Android zařízení. Výčet činností, které vám tato aplikací umožní, je celkem slušný. Čistí cache aplikací, odstraňuje pozůstatky aplikací, maže historii vyhledávání. Je zde i správa aplikací, a to jak těch spuštěných, které zatěžují vaši RAM, tak i správa aplikací samotných (přesunutí aplikací na SD kartu). Je zde i sken ochrany soukromí, díky kterému získáte přehled o sms zprávách, historii hovorů, historii vyhledávaní, Facebooku, GMailu a dalších aplikací, které obsahují účty, hesla a data.

Ovšem pamatujte, že se jedná o nástroj, jehož hlavní činností je mazání. Takže buďte pozorní, a všímejte si, u čeho máte potvrzení a čtěte si jednotlivé činnosti, co aplikace provádí. Aplikace má plný přístup do telefonu, takže můžete hodně rychle přijít o spoustu dat.

Poté ,co pročistíte nějakou část vašeho zařízení, zkuste ještě jednou pro jistotu tu samou oblast proskenovat. Párkrát se mi stalo, že po řádném skenu a pročištění se tam data stále nacházela a pročištění jsem musel zopakovat.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Clean Master/“/]

Battery Defender

Telefon a výdrž baterie. Jedno z témat, které snad nikdy neskončí. Před deseti lety jsme byli zvyklí nabíjet své telefony jednou, nanejvýš dvakrát týdně. To se však s érou smartphonů změnilo. Od té doby je to jeden z problémů, který řeší jednak uživatelé a jednak i výrobci. I vývojáři aplikací jsou si vědomi toho, že výdrž je věc, které uživatelé trápí. A snaží se tento problém řešit jak jen to jde. Battery Defender je jedno z řešení.

Nejedná se o žádnou aplikaci, která uměle doplní vaši baterii o 2000 mAh. To opravdu ne. Takové sci-fi ještě vývojáři stvořit neumí. Ale Battery Defender vám nabídne jiné služby. Automaticky vypne wifi a datové připojení, jakmile je vypnuta obrazovka telefonu. Po opětovném odemknutí telefonu se samozřejmě wifi opět zapne a připojí vás. V pravidelných intervalech umožňuje mít aktivní datové připojení i při vypnutém displeji. Například pro aktualizaci e-mailů. Noční mód zase omezí datové a wifi spojení v době, kdy spíte. Stačí abyste si nastavili čas, kdy jdete spát.

Skvělé na tom všem je, že se o nic nestaráte. Battery Defender zapnete a sám všechno nastaví. Zobrazí vám také výdrž baterie v procentech v liště upozornění. Pokud máte nějaké aplikace, které potřebujete nechat připojené, přidáte je do výjimek.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Battery charger/“/]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Jenom bych chtěl upozornit na stávající blud, že RAM Androidu je potřeba čistit, chyba! Android má využití RAM navržené přesně tak, aby fungoval plynule, má pokročilejší řízení více aplikací otevřených najednou a vyčištěním RAM se tento systém sboří.

  2. Android bohužel plynule nefunguje snad na ničem co jsem měl v ruce(Nexus 7 a Samsung Galaxy S4)
    Možná se někdy i dočkáme toho aby už konečně plynule fungoval :-). S každou další aktualizací androidu je ta plynulost horší a horší :-(.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře