Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyLG v České republice začíná prodávat levný android Optimus L4 II

LG v České republice začíná prodávat levný android Optimus L4 II

Tuzemské obchody začínají nabízet smartphone Optimus L4 II, který spadá do nižší třídy androidů, čemuž odpovídá výbava a samozřejmě i cena, která nepřekračuje hranici tří tisíc korun. Novinka LG má displej o úhlopříčce 3,8 palce s rozlišením 320 × 480 obrazových bodů, který jasně připomíná, že rozhodně nemá ambice utkat se s přístroji střední třídy.

Pod nevelkým displejem pak najdeme obligátní trojici tlačítek (domů, zpět a menu).

Systém rozpohybuje procesor MediaTek MT6575 o taktu 1,0 GHz, kterému s výpočty pomáhá 512 MB operační paměti a samozřejmě i grafická jednotka PowerVR SGX531.

LG Optimus L4 II má rozměry 112,5 × 64,7 × 11,9 mm, hmotnost 125 gramů. Jedná se tedy o nevelký model, který padne dobře i do menších rukou.

Vnitřní paměť má velikost 4 GB, naštěstí je ale přítomen microSD slot. Zadní fotoaparát, kterému napomáhá v nepříznivých světelných podmínkách jedna LED, produkuje třimegapixelové fotografie. O slušnou výdrž se stará akumulátor s kapacitou 1 700 mAh.

V telefonu je předinstalovaný upravený systém Android 4.1 Jelly Bean.

LG Optimus L4 II

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře