Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyČtvrtý Google Nexus vyrobí LG. Na palubě má nejnovější Android 4.2 Key...

Čtvrtý Google Nexus vyrobí LG. Na palubě má nejnovější Android 4.2 Key Lime Pie

O novém Nexusu, který má přinést novou verzi operačního systému Android, se v posledních týdnech sice hodně spekuluje, jeho fotografie jsme ale zatím neviděli. Podle posledních zpráv však již minulý týden byly předány první prototypy vybraným zaměstnancům Googlu k testování. V zařízení je prý předinstalovaný Android 4.2.

Po výpovědi člověka, který měl možnost si nový Nexus osahat, tak již víme, že jej pro Google vyrobí LG, v otázce výbavy ale stále tolik jasno není. Telefon bude mít jistě HD displej a patrně také čtyřjádrový procesor (Galaxy Nexus má dvoujádrový). Kvalitnější zadní fotoaparát by mohl nabídnout rozlišení osm megapixelů.

?Mohu potvrdit, že základem nového Nexusu je LG Optimus G. Telefon vypadá ale překvapivě spíše jako současný Galaxy Nexus, má oblé rohy. Podobně jako iPhone 3G pak má na přední straně výrazný stříbrný obvodový rámeček. Displej se zdál byl identický s tím, který je použit u Galaxy Nexusu (4,65 palce), byl ale mnohem jasnější.

Přístroj jsem měl v ruce jen po dobu několika minut, nemohu teda říct, zdali je větší než současná generace. Na zadní straně měl ale vytlačené slovo Nexus (X tvořily čtyři barvy). Nechybělo ani logo výrobce LG.

Android 4.2 vypadal naprosto identicky jako verze 4.1.1, kterou milujeme. Nevšiml jsem si žádných domovských obrazovek v podobě záložek, o kterých někteří uživatelé informovali. Byl jsem ohromen celkovou odezvou systému a jeho rychlostí (přepínáním a uzavíráním aplikací atp.)??

LG

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře