Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPřed rokem zemřel geniální vizionář Steve Jobs

Před rokem zemřel geniální vizionář Steve Jobs

Přesně před dvanácti měsíci zemřel Steve Jobs, člověk s dokonalým instinktem a perfekcionista, který dal světu uživatelsky přívětivá zařízení iPod, iPhone a iPad. Cesta Applu na samotný vrchol byla z velké části jeho osobním dílem. Steve Jobs zemřel 5. října 2011, když po vleklém boji podlehl rakovině slinivky břišní.

Současný generální ředitel popsal dny po Jobsově smrti jako těžké a neskutečně smutné. „Jeden z největších darů, který dal (Jobs; pozn. red) světu, je Apple,“ řekl Cook. „Jeho duch bude navždy základem společnosti,“ dodal.

Steven Paul Jobs se narodil 24. února roku 1955. Osobně se spolupodílel na vývoji produktů, které změnily to, jak dnes nahlížíme na osobní počítače a mobilní telefony. Jmenujme například počítače Macintosh či multimediální přístroje s iOS, které se staly symbolem úspěchu Applu.

Jobsova smrt zasáhla mnoho lidí na celém světě. Primátor New Yorku Michael Bloomberg považoval Jobse za génia. Hold mu loni vzdali nejen konkurenti Bill Gates, Steve Ballmer, Mark Zuckerberg, ale také prezident Spojených států amerických Barrack Obama.

Pokud jste dnes ještě nebyli na Apple.com, je nejvyšší čas to udělat, čeká tam na vás překvapení?

Jobs

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře