Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyCrowdfundingový hit: Mobilem ovládaný dron, který létá jako Flappy Bird

Crowdfundingový hit: Mobilem ovládaný dron, který létá jako Flappy Bird

Je to pták? Je to letadlo? Samá voda! Zrovna teď se totiž koukáte na Bionic Bird, historicky první smartphonem ovládaný civilní dron na světě.

Aby se Bionic Bird vůbec udržel ve vzduchu, bude prý extrémně lehký. Vedle toho ho pak designer osadil dvěma křehkými křidélky, které kmitají vysokou rychlostí podobně, jako křidélka kolibříka. Jak je vidět na videu, nejen že tato křidélka v pohodě udrží dron ve vzduchu při běžném letu, ale i při důmyslnějších vzdušných kreacích.

Bionic Bird bude ovládaný mobilem a tabletem s iOS (aplikace s názvem The Flying App bude volně ke stažení v App Storu) a to prostřenictvím Bluetooth 4.0 až do vzdálenosti 100 metrů. K nabíjení poslouží dokovací stanice vypadající jako ptačí vajíčko.

Maličký dron je v současné době ve fázi prototypu. Do roku 2016, kdy by měl být dron běžně k dispozici (alespoň přispěvatelům), ho tvůrci chtějí ještě vylepšit a to hlavně co do stability, výdrže a citlivějšího ovládání. V plánu je také přidání malé kamerky.

V crowdfundingové kampani na IndieGoGo autoři na tvorbu Bionic Bird žádali od přispěvatelů alespoň 25 000 dolarů, několik dní po odstartování kampaně má však tenhle dron na účtu přes 81 000 dolarů a vybraná částka neustále roste. Pokud byste se do akce chtěli zapojit taky, navštivte stránky zde.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře