Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyWhatsApp konečně ukáže, zda si příjemce vaši zprávu přečetl

WhatsApp konečně ukáže, zda si příjemce vaši zprávu přečetl

Aplikace, kterou po celém světě používá ke komunikaci půl miliardy lidí, až dosud označovala zprávy odesílané uživatelem dvěma značkami. Po úspěšném odeslání zprávy na servery zobrazila šedou fajfku, a když byla zpráva úspěšně doručena příjemci, tak fajfky dvě.

V nové verzi aplikace se obě šedé značky změní na modré poté, co si uživatel zprávu přečte. Informoval o tom server The Next Web.

Nová funkce již v diskuzích vzbuzuje oprávněné obavy týkající se ochrany soukromí. Ne každý totiž touží po tom, aby ostatní uživatelé věděli, kdy si zprávu přečetl. Přitom se neví, zda bude možné novou, a pro mnohé kontroverzní, funkci vypnout.

WhatsApp je aplikace, která umožňuje mezi mobily nejrůznějších značek zasílat textové zprávy podobné SMS. Navíc umí zprávy posílat i s fotkami, videozáznamy a zvuky.

V příslušných aplikačních portálech je ke stažení zdarma a bezplatný je i první rok používání. V dalším roce je třeba zaplatit symbolické předplatné ve výši 0,99 dolaru.

test

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře