Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyCorning Project Phire zabrání prasknutí displeje při pádu mobilu

Corning Project Phire zabrání prasknutí displeje při pádu mobilu

Americká společnost Corning patří v segmentu krycích skel pro mobilní elektroniku ke špičce a chystaný Project Phire její postavení zřejmě ještě posílí. Oproti Gorilla Glass 4 bude nový typ krycího sklíčka totiž ještě odolnější. Vyplývá to ze zprávy, kterou publikoval server CNET.

Společnost Corning vyvíjí nový typ skla. Zatím je vedeno pod kódovým označením Project Phire a mělo by přinést odolnost vůči poškrábání srovnatelnou (nebo velmi podobnou) safírovému sklu a zároveň odolnost vůči prasknutí podobnou jako u nového Gorilla Glass 4.

Co se týká načasování, pak se s prvními smartphony a tablety s novým typem ochranného skla potkáme ještě letos, vzorky Corning spolu s hlavními partnery pravděpodobně již usilovně testuje.

1423413373-md-corninggorillaglass1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. zdá se že pochopili, že je lepší sklíčko co se nerozbije, než to, co se nepoškrábe. Kdo už někdy měl dotikáč, ví, že folie nebo další sklo řeší hodně problémů. Když vám však sklo praskne po pádu, můžete se s pár tisíci rozloučit

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře