Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyČíňanovi hořel při nabíjení tablet Nexus 7. Vydal syčivý zvuk a místnost...

Číňanovi hořel při nabíjení tablet Nexus 7. Vydal syčivý zvuk a místnost najednou byla plná kouře, popsal incident

Zasyčel, zakouřilo se z něj a bylo definitivně po něm. Tablet Nexus 7 jednoho čínského uživatele se před pár dny proměnil v opravdu nebezpečný kus elektroniky. Když majitel zničené zařízení reklamoval, Asus svou chybu uznal a obratem mu poslal nový kus.

K incidentu došlo poté, co byl tablet tři hodiny nabíjený pomocí originální nabíječky. Velké štěstí bylo, že v okamžiku, kdy se vzňal, jej nikdo nedržel v ruce, tak mimořádná nehoda naštěstí skončila jen zničenou elektronikou.

Něco podobného se stalo v létě také jednomu majiteli smartphonu Galaxy S3, který si stěžoval na to, že se jeho telefon vznítil a následně vybuchl v autodržáku.

Zničený kus byl poslán k analýze do Velké Británie a nezávislá skupina pro vyšetřování požárů zanedlouho zveřejnila jasný verdikt: byla to uživatelská chyba. Jediný způsob jak se jim podařilo zničení replikovat, bylo vložit telefon do mikrovlnné trouby.

Majitel, který za svůj zničený kus zdarma dostal náhradu, pod tíhou důkazů své původní tvrzení odvolal a řekl, že někdo jiný se snažil  utopený telefon usušením v ?mikrovlnce? opravit.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/N777/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře