Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyOpravdu dobrý tablet je mnohem lepší než levný a nevýkonný počítač, myslí...

Opravdu dobrý tablet je mnohem lepší než levný a nevýkonný počítač, myslí si šéf nVidie

Během konferenčního hovoru k finančním výsledkům za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2013 zaznělo z úst generálního ředitele společnosti nVidia Jen-Hsun Huanga několik zajímavých myšlenek a informací na téma osobních počítačů a multimediálních tabletů.

Podle Huanga zákazníci začínají zjišťovat, že opravdu dobrý tablet je častokrát mnohem lepší volbou než levný a méně výkonný osobní počítač. Ještě před několika roky by se jednalo z úst šéfa společnosti, která hraje v počítačovém průmyslu jednu z důležitých rolí, o překvapivé prohlášení. Dnes se tomu ale už vůbec nedivíme.

Hospodářské výsledky amerického výrobce za poslední čtvrtletí hovoří za vše. Tržby před odpisy a zdaněním dosáhly výše 1,2 miliardy dolarů. Čistý zisk byl 209 milionů dolarů. Jde o nejlepší výsledky za posledních několik let, na nichž se právě velkou měrou podílela mobilní divize Tegra.

Huang během rozhovoru dále zmínil, že zájem o mobilní čipy Tegra pomáhá kompenzovat pokles poptávky po osobních počítačích a že rozdíly mezi těmito platformami se smazávají. Budoucnost levných PC jsou prý tablety. Dodávky čipů Tegra by pak podle něj letos mohly dosáhnout rekordních 30 milionů kusů.

Nejnovější mobilní SoC, neoficiálně označovaný jako Tegra 4 (kódové označení Wayne), bude představen na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show v lednu.

Huang

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře