Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyČíňané neváhají prodat své děti, aby měli na iPhone

Číňané neváhají prodat své děti, aby měli na iPhone

V Číně jsou mobilní produkty společnosti Apple velmi populární a jejich vlastnictví dodává majiteli prestiž. Většina obyvatel si je však nemůže dovolit. Proto se především mladí Číňané uchylují k zoufalým činům. Teď před soudem stanul manželský pár, který čelí obvinění, že prodal tři své novorozené děti.

Manželé, kteří pocházejí ze Šanghaje, si za obdržené peníze měli kupovat iPhony, počítače a luxusní boty, uvedl zpravodajský server Fox 8.

Vyšetřovatelé zjistili, že pár prodal během posledních pěti let tři děti. První dítě prodal v roce 2008, druhé v roce 2011 a poslední – dívku, letos. Dohromady si manželé měli přijít na 13 tisíc dolarů, v přepočtu 240 tisíc korun. Poslední prodané dítě se již úřadům podařilo zajistit. Nyní probíhá pátrání po předchozích dvou.

Sousedé manželského páru, který žil se dvěma dalšími dětmi ve věku šest a devět let, policii vypověděli, že žena byla několikrát těhotná, ale dítě zmizelo vždy krátce po porodu.

Šangajská policie se o manžele začala zajímat letos v květnu, kdy dostala tip, že se na čínském serveru QQ objevil inzerát, který nabízel k prodeji novorozenou dceru.

Apple iPhone 4 Launches In China

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře