Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyWall Street Journal: Nokia prodala nejvíce smartphonů s Windows Phone v historii

Wall Street Journal: Nokia prodala nejvíce smartphonů s Windows Phone v historii

Pouhý den předtím, než firma Nokia představí své mobilní novinky, přichází list Wall Street Journal s čísly, která se týkají prodejů telefonů z řady Lumia. Další nárůst prodeje smartphonů finského výrobce vypadá optimisticky a ukazuje zvyšující se zájem spotřebitelů o platformu Windows Phone.

Nokia ve třetím kvartálu, to jest v období mezi červnem a září, prodala podle zdroje Wall Street Journalu nejméně osm milionů chytrých mobilních telefonů Lumia, což by znamenalo nárůst oproti stejnému období loni (jen 2,9 milionu kusů) a také druhému čtvrtletí (7,4 milionu kusů).

Podle mnoha analytiků je nejprodávanější chytrý telefon s operačním systémem Windows Phone 8 model Nokia Lumia 520. Mezi všemi na světě prodanými smartphony se systémem od Microsoftu si připisuje zhruba čtvrtinový podíl, informovala nedávno analytická společnost AdDuplex.

Jak už asi víte, Nokia chystá na zítřek mediální akci pro novináře, kde představí několik novinek. Mezi nimi by neměl chybět první phablet se systémem Windows Phone 8 nebo nový tablet s Windows RT.

nokia-lumia-925Zdroj: WSJ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. … Ne asi, když měli s microsoftem smlouvu, že budou prodavat WinPhone…. A nikdo jiný skoro ani windows phone prodavat nechtěl…. ne že by to byla až tak špatná platforma(ono to je optimalizovany), ale nejsou na to žádny app atd… prostě android vládne (mobilnímu) světu…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře