Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyČíňané jako první na světě představili šestipalcový AMOLED displej s rozlišením 4K

Číňané jako první na světě představili šestipalcový AMOLED displej s rozlišením 4K

Především v přerostlých smartphonech a zařízeních pro virtuální realitu by se měl uplatnit nový displej čínské společnosti Everdisplay, který se může pochlubit velmi vysokou hustotou pixelů. Na jeden palec jich má celých 734, přičemž jeho úhlopříčka je šest palců.

Pokud jste si mysleli, že displeje chytrých telefonů dosáhli maximálního rozlišení, které se už nebude zvyšovat, pak vás vyvede z omylu firma Everdisplay, která právě představila displej pro chytré telefony s rozlišením 4K.

Rozlišení panelu typu AMOLED na úhlopříčce šest palců je 3 840 × 2 160 px. Abyste si ušetřili přepočítávání, je to rovných 734 bodů na palec. Jen pro srovnání: jeden z nejlepších smartphonů na světě, model Galaxy S6 od Samsungu, je vybaven 5,1palcovým displejem s rozlišením 2 560 × 1 440 px a hustotou „jen“ 577 ppi.

Oficiálně se udává, že lidské oko nedokáže při „vzdálenosti pohledu na mobilní telefon“ rozpoznat strukturu u rozlišení nad 300 ppi. Statický obraz na novém panelu od Everdisplay tedy bude bez nadsázky téměř dokonalý.

V tuto chvíli ovšem není jasné, kdy se nový zobrazovač dostane do sériové výroby. Kdybych si měl zavěštit z křišťálové koule, tak v prvních produktech se s ním zřejmě setkáme až ve druhé polovině příštího roku.

201508041446105718Zdroj: gforgames

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. To by mě zajímalo, jakou to má matrici. Jestli to je plnohodnotná RGB, nebo zmršená Pen-tile…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře