Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyAngry Birds 2 mají na kontě již přes 20 milionů stažení

Angry Birds 2 mají na kontě již přes 20 milionů stažení

Hra se do aplikačních obchodů dostala 30. července a okamžitě se z ní stal obrovský hit. Milion stažení zvládla za pouhých dvanáct hodin a nyní Rovio oznamuje další významný milník – Angry Birds 2 se napříč platformami stáhlo už více jak 20 milionů kopií.

Společně s informací o počtu stažení tvůrci zveřejnili také zajímavé statistiky. Od spuštění hry hráči vystřelili z praku více než 1,4 miliardkrát a za první týden stihli také spustit 300 miliónů úrovní a 350milionkrát naplnit destruktometr.

Angry Birds 2 přináší řadu novinek, ale také staré známé opeřence a osvědčený herní mechanismus: hráč opět vystřeluje z praku ptáky, kterými se snaží zasáhnout prasátka, jež ukradla jejich vajíčka.

Hlavní změna oproti originálu, který byl placený, však je, že Angry Birds 2 jsou zadarmo, ale s mikrotransakcemi. Právě agresivní free-to-play model se však mnoha hráčům nezamlouvá. Když vám vyprší volně dostupné životy, máte na výběr ze dvou možností: buď sáhnete do peněženky a koupíte nové, nebo počkáte 30 minut. To je velká změna. Původní Angry Birds vývojáři prodávali za 99 centů, nebo je (na Androidu) nabízeli zadarmo.

[appbox googleplay com.rovio.baba]

[appbox appstore 880047117]

ptaciZdroj: Rovio

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře