Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyChytrý Samsung do divočiny potřetí: Odolný Galaxy Xcover 3

Chytrý Samsung do divočiny potřetí: Odolný Galaxy Xcover 3

Samsung představil nástupce svého odolného smartphonu Galaxy Xcover 2. Novinka s pořadovým číslem tři nenabízí špičkovou výbavu, pod vodou ale vydrží až půl hodiny. Splňuje stupeň krytí IP67 a také vojenský standard MIL-STD 810G, takže bez problémů zvládá i teplotní šoky a otřesy. Dále je odolná proti prachu a písku.

Smartphone Galaxy Xcover 3 je určený pro vyznavače aktivního života. Je dostatečně robustní, aby vydržel náročné outdoorové podmínky, současně se však vyznačuje docela líbivým designem, takže obstojí i během obchodního jednání.

Po obvodu i na zadní straně mobilu jsou drážky pro stabilnější úchop i v rukavicích nebo mokrýma rukama. Kromě tří hardwarových tlačítek na přední straně má Xcover 3 po straně speciální stejnojmenné tlačítko, kterým se aktivují oblíbené funkce. Defaultně jsou nastavené svítilna při krátkém stisknutí a fotoaparát při delším stisknutí. Také lze tímto tlačítkem fotit jednotlivé, resp. kontinuální snímky.

Jak už to u odolných telefonů bývá, výbava není zrovna prvotřídní. Telefon má displej s úhlopříčkou 4,5 palce a nízkým rozlišení 800 × 480 obrazových bodů. Pětimegapixelový fotoaparát je také spíš jen podrůměrný. Přední kamerka pak nabízí dvoumegapixelové rozlišení. Procesor je čtyřjádrový s nominálním taktem 1,2 GHz. Operační paměť má 1,5 GB, uživatelská paměť pak nabízí kapacitu 8 GB a je dále rozšiřitelná. Galaxy Xcover 3 zásobí energií akumulátor s kapacitou 2 200 mAh, což také není zrovna rekordní hodnota.

a

Další výbava zahrnuje podporu technologie NFC, LTE a bezpečnostní platformy KNOX. Kromě ochrany před nepříznivými povětrnostními podmínkami je tak smartphone zabezpečen také proti útokům hackerů, a v případě krádeže či ztráty telefonu jej lze díky KNOXu vystopovat nebo na dálku zablokovat.

Samsung Galaxy Xcover 3 bude na českém trhu dostupný od poloviny května za doporučenou maloobchodní cenu 6 199 Kč s DPH.

Samsung_Xcover_3 (3) Samsung_Xcover_3 (1) Samsung_Xcover_3 (2)

Zdroj: Samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře