Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyChytré hodinky od Oppo vypadají jako kopie Apple Watch

Chytré hodinky od Oppo vypadají jako kopie Apple Watch

Do společnosti výrobců, kteří nabízejí zákazníkům chytré hodinky, vstoupí zanedlouho také čínské Oppo. Naznačuje to obrázek, který firma uveřejnila na sociální síti Weibo. Na první pohled chystané hodinky zdánlivě připomínají Apple Watch, a to hlavně díky obdélníkovému displeji ze zaoblenými hranami.

Chytré hodinky od Oppo vypadají dobře. Skoro stejně dobře jako hodinky od Applu, s nimiž si jsou hodně podobné. Vidět můžeme hliníkové tělo, skoro stejný tvar, podobně tvarované krycí sklo a tak dále. Liší se hlavně pravý bok, kde nenajdeme korunku Digital Crown, ale dvě ovládací tlačítka. Docela podobná je i grafika; s podobným wallpaperem Apple přišel již během uvedení iOS 6. Technické detaily hodinek si Oppo zatím nechává pro sebe. Stejně tak dosud neunikly žádné podrobnosti o ceně a dostupnosti hodinek v obchodech.

S jistotou tak nyní víme pouze to, že operačním systémem smartwatch nebude Apple watchOS, ale Android Wear OS, nebo jiná distribuce založená na Androidu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře