Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyChystané nejlepší HTC vypadá jako iPhone 6. Je to jen náhoda?

Chystané nejlepší HTC vypadá jako iPhone 6. Je to jen náhoda?

Tchajwanské HTC, které na tom finančně vůbec není dobře, má zachránit nový top model. Smartphone s označením A9 má nabídnout špičkové specifikace a také unibody konstrukci a design, díky kterému ho při letmém pohledu snadno zaměníte s iPhonem.

HTC je na tom už několik let zle nedobře. Firmě klesly prodeje smartphonů kvůli tvrdé konkurenci značek Apple a Samsung na straně dražších přístrojů a současnému tlaku levné čínské konkurence. Dlouhodobé problémy společnosti vygradovaly letošním propadem hodnoty akcií o zhruba 60 %. Kvůli nelichotivé finanční situaci firma zřejmě odpískala i spuštění servisního střediska pro Evropu, které se mělo nacházet v Brně. Tradičního výrobce mobilů by měla spasit nová vlajková loď. Chystaný model HTC A9 (nebo také Aero) prý přijde s 5,5palcovým QHD displejem (2 560 × 1 440 pixelů) a desetijádrovým procesorem Mediatek Helio X20, který bude paradoxně docela těžké adekvátně využít.

Dále má nové HTC dostat také 4 GB operační paměti a kvalitní fotoaparát s duálním bleskem, díky němuž bude možné zaznamenat špičkové fotografie i při špatném osvětlení. Jak by zadní strana telefonu mohla vypadat (případně jak skutečně vypadá), ukazuje render, který uveřejnil web MobiPicker. Podobnost s iPhonem od Applu jistě není čistě náhodná. Ovšem zda design kopírující slovutnou konkurenci bude znamenat nějakou prodejní výhodu, tak na to si ještě musíme počkat.

Podle spekulací k vydání HTC A9 dojde buď koncem letošního roku nebo v prvním čtvrtletí roku 2016.

1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Niečo ma zaoblené tvary a automaticky je to iPhone… nechápem túto dementnú logiku

  2. Jasná vykradacka jabka, nevím co tu resis. Doslova to mlátí do oci.

  3. Na fotce jsou očividně záda iPhonu 6 s photoshopnutym znakem a fotakem. Když totiž fotku zvětším a přiložím svůj iPhone 6, všechna tlačítka na boku se doknale kryjí. Navíc je konektor na sluchátka dole. Jsem ale trochu zklamán že redaktoři se na tohle chytí.
    Mimochodem je tam taky na straně jedno tlačítko navíc, které na iPhonu slouží k přepínání mezi normálním a tichým módem, to taky není u HTC normální, ne?

  4. […] Představení nového HTC se uskuteční velmi brzy. Mediální akce je naplánována na neděli 6. září. Na pozvánce, která se objevila na sociální síti Weibo, je uvedeno (pokud se dá věřit strojovému překladu), že chystaný telefon bude lepší a krásný. Z toho se dá vyvodit, že firma pravděpodobně odhalí špičkový model Aero (A9), který zezadu zřejmě bude vypadat jako iPhone 6 (více zde). […]

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře