Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy Note 5 ve slepém fototestu doslova rozdrtil iPhone 6 Plus...

Samsung Galaxy Note 5 ve slepém fototestu doslova rozdrtil iPhone 6 Plus a další konkurenci

Chcete-li porovnat výkon smartphonů, často vám stojí porovnat technické specifikace na papíru. To se však netýká fotoaparátů, jejichž kvalitu zjistíte pouze focením přímo v terénu. 

V tomto případě platí, že i s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo. I 8Mpx fotoaparát totiž kvalitou pořízených fotografií dokáže hravě překonat 16 Mpx fotoaparát. Nejspíš už chápete, co tím chceme říci.

Této skutečnosti si jsou dobře vědomi i kolegové ze serveru Phone Arena. Ti do přímého souboje o krále fotografií přizvali 4 nová high-endové zařízení – Galaxy Note5, iPhone 6 Plus, Xiaomi Mi Note Pro a Samsung Galaxy Note4. S nimi potom nafotili celkem 4 fotografie.

Fotografie nakonec uveřejnili na svých stránkách a své čtenáře nechali hlasovat. I bez výsledku hlasů je však na první pohled patrné, kdo tomuto souboji kraluje. Jedná se o Samsung Galaxy Note5, který od čtenářů dostal 5642 hlasů. Na druhém místě se umístil Samsung Galaxy Note 4 se 4526 hlasy, dále Xiaomi Mi Note Pro s 1359 hlasy a nakonec i vzpomínaný Apple iPhone 6 Plus s 1020.

1.3

Close-up-view (1)

Close-up-view

A nakonec fotografie ve vysokém rozlišení:

Photo-A-iPhone-6-Plus-high-res

Fotografie pořízená iPhonem 6 Plus.

Photo-B-Mi-Note-Pro-high-res

Fotografie pořízená Xiaomi Mi Note Pro.

Photo-CNote-4-high-res

Fotografie pořízená Galaxy Note4.

Photo-D-Note5-high-res

Fotografie pořízená Galaxy Note5.

Souhlasíte s výsledkem slepého testu?

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře