Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyChtěli jste větší Chromebook? Tak tady ho máte! Vyrobil ho Acer

Chtěli jste větší Chromebook? Tak tady ho máte! Vyrobil ho Acer

Acer přidává do své nabídky dlouho očekávaný Chromebook, který láká na výkonný procesor Intel Core i3 páté generace (Broadwell) a velký Full HD displej. V základním provedení bude stát 250 dolarů.

Nový počítač využívající cloudové platformy společnosti Google Acer představil na veletrhu CES 2015. Ve výbavě má 15,6palcový displej s rozlišením 1 920 × 1 080 pixelů, 4 GB operační paměti a 32GB solid-state disk (SSD). Cena této sestavy je ale prozatím neznámá.

Základní model má cenovku 250 dolarů. Uživatel však musí počítat s ústupky. Displej má jen HD rozlišení 1366 × 768 px a méně výkonný procesor z rodiny Intel Celeron, na polovinu se smrskla kapacita RAM (2GB) a pro data je vyhrazeno pouze 16GB SSD.

Konektivita obou sestav zahrnuje porty USB 2.0 a USB 3.0, WiFi, Bluetooth 4.0, HDMI konektor a čtečku paměťových karet standardu SD. Předinstalovaným operačním systémem je samozřejmě Chrome OS od Google.

Nový model přijde na trh ve Spojených státech v únoru a později by měl být k dispozici i v dalších regionech.

4 1

2 3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře