Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyChromebit CS10 vyrobí z každého televizoru počítač s Chrome OS

Chromebit CS10 vyrobí z každého televizoru počítač s Chrome OS

Z hloupé televize udělá Chromebit CS10 chytrou a v kapse jej snadno odnesete třeba ke kamarádovi, kde počítač během několika sekund nainstalujete. Za docela rozumné peníze nabízí „hodně“ muziky.

Stačí Chromebit CS10 zastrčit do HDMI vstupu televizoru (nebo monitoru), zapojit přes Bluetooth myš a klávesnici, připojit ho k napájení (elektřinu dodává externí 18W nabíječka) a máte k dispozici v počítač se systémem Chrome OS.

Asus zařízení velikosti větší flešky doporučuje jednotlivcům i firmám či obchodům, které tak mohou snadno a levně vytvořit digitální kiosky pro své zákazníky nebo zaměstnance.

Na českém trhu se Chromebit CS10 prodává ve dvou stylových barvách – černé a oranžové. Doporučená cena, v níž je započteno také 100 GB cloudového úložného prostoru na jeden rok, je stanovena na 2 999 korun s DPH.

Pidi počítač disponuje 2GB pamětí RAM DDR3L, 16GB úložištěm eMMC, dvoupásmovým bezdrátovým WiFi rozhraním 802.11 ac, Bluetooth 4.0 a také porty USB a HDMI. Hnacím motorem je armový procesor Rockchip RK3288-C se čtyřmi jádry Cortex-A17 a integrovanou grafickou jednotkou Mali-T764.

Chromebit 3D-1-1

Chromebit_2D-with-cap

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Kdyz uz to je arm meli tam dat android. Takhle je to mimo a kdejaka cina s androidem je levnejsi.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře