Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyČeští vývojáři z Amanita Design byli v USA obviněni z rasismu

Čeští vývojáři z Amanita Design byli v USA obviněni z rasismu

Studio Amanita Design se dostalo ve Spojených státech amerických do potíží. Stalo se tak kvůli hlavnímu hrdinovy hry Chuchel, který vyvolával negativní reakce kvůli rasovým stereotypům.

Chuchel je chuchvalec černého prachu s nožičkami a ručičkami s oranžovou čepičkou, v zámoří však připomíná divadelní masku používanou ve Spojených státech v 19. století ke karikatuře černocha, za což se na české studio snesla vlna kritiky.

Autoři na množící se stížnosti reagovali prohlášením na twitteru: „S ohledem na stížnosti hráčů, které jsme dostávali po celý rok, jsme se nakonec rozhodli pozměnit hlavní postavu, který místo černého těla a oranžové čepičky teď bude mít oranžové tělo a černou čepičku.“

Ve hře Chuchel se hlavní hrdina společně se svým kamarádem Kekelem vydávají na dlouhou a náročnou výpravu za znovu získáním ukradené třešně. Tu jim odcizil záporák Chrchel.

Hra se dostala na trh letos v březnu a získala velmi kladné recenze. Ke změně barev hlavního hrdiny dojde na všech platformách v následujících týdnech .

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře