Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyPro Huawei P20, P20 Pro a Mate 10 je dostupný Android 9.0...

Pro Huawei P20, P20 Pro a Mate 10 je dostupný Android 9.0 Pie

Chytré telefony Huawei P20, P20 a Mate 10 dostávají zásadní softwarový update. Jedná se o Android 9.0 Pie, který je svázaný s verzí uživatelského prostředí EMUI. Nový firmware je evropským uživatelům distribuován formou OTA, aktualizovat však mohou i přes počítačový program HiSuite.

Kromě inovované nadstavby EMUI 9 a funkce GPU Turbo 2.0 přináší aktualizace také zbrusu nový Android 9.0 Pie a nejnovější bezpečnostní záplaty společnosti Google.

Mezi dalšími novinkami updatu najdete např. speciální Režim výkonu, kdy se hardware přetaktuje na nejvyšší možné frekvence a dodá tak telefonu maximum výkonu. Přítomna je také funkce Digitální zůstatek, která nabízí přehled o době strávené na obrazovce, času stráveném používáním jednotlivých aplikací nebo o tom, jak často telefon odemykáte. Součástí nové aktualizace je i ovládání gesty, které může některým uživatelům vyhovovat více než klasická softwarová tlačítka.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Už 10. listopadu vyšla zpráva, že je uvolněna aktualizace na Android Pie. Mám Huawei Mate 10 a stále mi aktualizace nepřišla a to ani přes HiSuite.

    • Tehdy se jednalo o beta test. Nyní je aktualizace dostupná pro všechny uživatele. Mimochodem, na P20 manželce zatím také nic nepřišlo.

        • Už mě nebavilo čekání, tak jsem si aktualizaci neoficiálně vynutil, protože Pie už bylo venku 3.12. podle firmware finder.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře