Pro Huawei P20, P20 Pro a Mate 10 je dostupný Android 9.0 Pie


Pro Huawei P20, P20 Pro a Mate 10 je dostupný Android 9.0 Pie

Chytré telefony Huawei P20, P20 a Mate 10 dostávají zásadní softwarový update. Jedná se o Android 9.0 Pie, který je svázaný s verzí uživatelského prostředí EMUI. Nový firmware je evropským uživatelům distribuován formou OTA, aktualizovat však mohou i přes počítačový program HiSuite.

Kromě inovované nadstavby EMUI 9 a funkce GPU Turbo 2.0 přináší aktualizace také zbrusu nový Android 9.0 Pie a nejnovější bezpečnostní záplaty společnosti Google.

Mezi dalšími novinkami updatu najdete např. speciální Režim výkonu, kdy se hardware přetaktuje na nejvyšší možné frekvence a dodá tak telefonu maximum výkonu. Přítomna je také funkce Digitální zůstatek, která nabízí přehled o době strávené na obrazovce, času stráveném používáním jednotlivých aplikací nebo o tom, jak často telefon odemykáte. Součástí nové aktualizace je i ovládání gesty, které může některým uživatelům vyhovovat více než klasická softwarová tlačítka.

Zdroj

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: (4)


 1. Ondřej

  Už 10. listopadu vyšla zpráva, že je uvolněna aktualizace na Android Pie. Mám Huawei Mate 10 a stále mi aktualizace nepřišla a to ani přes HiSuite.

  • Mirek Kočí Mirek Kočí

   Tehdy se jednalo o beta test. Nyní je aktualizace dostupná pro všechny uživatele. Mimochodem, na P20 manželce zatím také nic nepřišlo.

   • Ondřej

    Tak podle předběžných informací dorazí 24. asi kolem 18h.

    • Ondřej

     Už mě nebavilo čekání, tak jsem si aktualizaci neoficiálně vynutil, protože Pie už bylo venku 3.12. podle firmware finder.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.