Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyČeský VR turnaj startuje! Vezměte do ruky ovladače a staňte se šampionem...

Český VR turnaj startuje! Vezměte do ruky ovladače a staňte se šampionem virtuální reality

V České republice se uskuteční první turnaj ve virtuální realitě. Kvalifikovat se do něj můžete od 10. do 30. dubna, a to hned v devíti hernách v pěti městech.

Z každé herny postoupí vždy první tři s nejlepšími výsledky do semifinálové kola, které se bude konat v pražském OD Kotva, kde se mohou účastníci už těšit na první hodnotné ceny. Osm nejlepších semifinalistů posléze postoupí do velkého finále, které proběhne 25. května v rámci Czech VR Festu. Zde hráči obhájí svůj talent a finálně poměří své herní skóre.

Největší festival virtuální a rozšířené reality ve Střední Evropě proběhne 24. a 25. května v Praze na Jatkách 78. Hlavní částí festivalu bude mezinárodní konference, na kterou dorazí přes 50 expertů na VR/AR, kteří vystoupí pro více než 500 odborníků z celého světa.

Na výstavě si pak budou moci fandové virtuální reality na vlastní kůži vyzkoušet novinky od všech předních značek, mezi které patří Oculus Rift, HTC Vive, SONY Playstation VR, Google, Microsoft a Samsung, a setkat se přímo s výrobci a vývojáři. K dispozici budou nejenom virtuální brýle, ale i simulátory.

Poznámka: Partnerské herny, které poslouží k tréninku a nominaci do semifinále, najdete v Praze (Kino Pilotů – Brainz, Dimension, Keen VR, Virtuální realita Argentinská KVR), v Plzni (VR Future, VRRoom Pilsen), v Hradci Králové (Holodeck), Pardubicích (Virtuální realita Pardubice) a Kladně (virtualGame).

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře