Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinky LG srolovalo 18palcový Full HD displej jako papír

[CES] LG srolovalo 18palcový Full HD displej jako papír

Vývoj jde nezadržitelně dopředu a různé společnosti se snaží z organických diod dostat maximum. Jednou z těchto firem, která má v této oblasti na svém kontě již několikeré úspěchy, je i LG. To nyní, jen krátce před zahájením veletrhu CES, předvedlo osmnáctipalcový OLED displej, který lze opakovaně ohýbat. Takže to možná nebude ani dlouho trvat a na trhu přivítáme tablety a smartphony, které snadno srolujeme do ruličky.

Ohýbací OLED displeje nejsou nic nového, různé prototypy vídáme na technologických akcích už roky. Koneckonců 18palcový vzorek LG ukázalo už vloni v červenci. Displej měl netradiční rozlišení 1 200 × 810 pixelů a mohl být srolován do ruličky s poloměrem 3 centimetry bez vlivu na zobrazovací schopnosti. Po roce a půl o sobě jihokorejská firma opět dává vědět. Vylepšený panel má stejnou úhlopříčku, rozlišení však vzrostlo na Full HD, tedy 1 920 × 1 080 px. A co je především důležité, nový displej je prý připraven na sériovou výrobu.

Flexibilní displeje najdou zpočátku uplatnění zejména u chytrých telefonů a tabletů, následný vývoj však během pár let umožní jejich mnohem širší využití. Je tedy jen otázkou času, kdy se podobná technologie objeví u počítačových monitorů, notebooků či televizorů.

1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře