Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyLenovo Vibe S1 Lite: smartphone pro selfieholiky s bleskem vpředu

Lenovo Vibe S1 Lite: smartphone pro selfieholiky s bleskem vpředu

Společnost Lenovo dovezla do Las Vegas, kde už brzy vypukne veletrh CES, množství nových produktů. Mezi novinkami najdeme například nejtenčí konvertibilní laptop na světě Yoga 900SP, modulární X1 Tablet nebo smartphone Vibe S1 Lite, který si oblíbí zejména selfie maniaci.

Telefon je osazen 64bitovým procesorem od MediaTeku (MT6753), kde je každé jádro taktované na 1,3 GHz. Doplní ho i 2GB RAM a vnitřní úložiště o velikosti 16 GB, které lze doplnit o paměťovou microSD kartu.

Smartphone s 5,5palcovým Full HD displejem (rozlišení 1 920 × 1 080 pixelů) udělá radost hlavně všem selfieholikům. Na čelní straně má osmimegapixelovou kamerku se snímačem od Sony, kterou doplňuje blesk. Takže autoportréty budou dostatečně ostré i za zhoršených světelných podmínek.

Hlavní fotoaparát umístěný na zádech má rozlišení třináct megapixelů a sekunduje mu dvoutónová přisvětlovací dioda.

2

Ve výbavě najdeme také podporu rychlých mobilních dat (LTE cat. 4), 2G/3G, Bluetooth 4.0, WiFi 802.11 b/g/n, navigační systémy GPS a A-GPS i specialitu, která se již v moderních smartphonech až tak často nevidí – FM rádio.

Telefon s rozměry 145 × 71 × 8,6 mm je rovněž osazen baterií s kapacitou 2 700 mAh. Operačním systémem je Android 5.1.1 Lollipop.

Na trhu se Lenovo Vibe S1 Lite objeví za doporučenou cenu 199 dolarů. Podobnou cenu můžeme očekávat i v eurech, takže u nás by telefon mohl být k dostání za zhruba 6 400 Kč.

1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře