Středa, 26 června, 2024
DomůNovinky Jako blesk z čistého nebe: Motorola končí!

[CES] Jako blesk z čistého nebe: Motorola končí!

Výstava CES je prošpikována představením nových zařízení, stejně dobře ale může posloužit také k oznámení konce. Přesvědčila nás o tom společnost Lenovo, která je mateřskou společností Motoroly.

Lenovo výrobce smartphonů Motorola vlastní od roku 2014, nyní se však rozhodla rozloučit se s ní. Moto smartphony však úplně nekončí, jenom budou postupně a nenápadně nahrazovány smartphony s označením Moto – Lenovo.

Společnost Lenovo tímto krokem završuje svůj plán na podpoření značky na západních trzích se smartphony, kde Lenovo nic neznamená. Zato mobilům Moto se zde poměrně daří, takže budou sloužit jakožto odrazový můstek k plánované expanzi.

Označení Moto – Lenovo se přitom bude týkat high-endových zařízení. Cenově dostupné low-endové smartphony budou i nadále označovány jako Lenovo.

Pro nás, jakožto spotřebitele, to tedy vůbec nic neznamená. Nová zařízení budou dělat stále stejní lidé, pouze budou vycházet pod trošku jiným názvem.

motorola-lenovo-logo

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře