Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyCES 2015: Xperia Z3 dostane Android 5.0 Lollipop v únoru, slíbilo Sony

CES 2015: Xperia Z3 dostane Android 5.0 Lollipop v únoru, slíbilo Sony

Japonská společnost Sony v rámci právě probíhajícího veletrhu spotřební elektroniky CES oznámila, že vlajkový model Xperia Z3 obdrží aktualizaci s Androidem 5.0 Lollipop již začátkem příštího měsíce.

Sony toho na letošním CES zatím moc nepředstavilo, tedy alespoň z pohledu fandů mobilních technologií. Na mediální akci ukázalo chytré hodinky SmartWatch 3 a nový Walkman ZX2 s celkem slušnou výbavou, který ale v rozletu přibrzdí velmi vysoká cena. Výrobce plánuje své zařízení prodávat za 1 119 dolarů, a to je částka, kterou bude akceptovat asi jen málokdo.

Příznivce Sony tak asi nejvíce potěšila informace upřesňující vydání plánovaného updatu s Androidem 5. Výkonný ředitel Sony Corporation Michael Fasulo uvedl, že už příští měsíc se aktualizace dočkají majitelé telefonu Xperia Z3. Nedlouho poté (konec února?) se updatu snad dočkají i majitelé Xperie Z3 Compact a tabletu Z3 Compact.

Na zbylá starší zařízení přijde řada později. Podle dřívějších informací má Sony v plánu aktualizace dokončit nejpozději začátkem druhého čtvrtletí.

z3

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře