Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyCES 2015: Alcatel představil chytré hodinky OneTouch Watch. Mají kulatý displej a...

CES 2015: Alcatel představil chytré hodinky OneTouch Watch. Mají kulatý displej a jsou levné

Kromě zobrazování aktuálního času chytré hodinky zvládnou také příjem notifikací, ovládání multimédií nebo měření fitness aktivit. Na českém a slovenském trhu budou dostupné od jara letošního roku za 2 790 Kč nebo 99 euro s DPH.

Watch vypadají jako klasické hodinky a ani na zápěstí neucítíte rozdíl od běžných náramkových hodinek. Tělo i pásek jsou tenké, tak jak je zvykem u tradičních hodinek renomovaných výrobců. Watch jsou však mnohem chytřejší. Místo ciferníku najdete na přední straně kulatý displej s úhlopříčkou 1,22 palce.

Uvnitř se pak skrývají všechny funkce, které od chytrého zařízení očekáváte – měření tepu, spánku, pohybu nebo spárování se smartphonem. Hodinky jsou kompatibilní s telefony Alcatel OneTouch řad Hero, Idol a POP, stejně jako se všemi ostatními mobily, které využívají operační systémy Android 4.3 a novější, případně iOS 7 a novější.

Jakmile připojíte chytré hodinky k vašemu smartphonu, budete moci dostávat přímo na své zápěstí upozornění na hovory a zprávy, ale také aktualizace dění na sociálních sítích. Pokud se hodinky ztratí z dosahu bezdrátového připojení Bluetooth vašeho telefonu, diskrétně vás na to upozorní vibracemi. Dotykem displeje hodinek také aktivujete dálkové ovládání multimédií. Můžete přepínat hudbu, zmáčknout na dálku spoušť fotoaparátu v telefonu nebo nechat váš smartphone nahlas vyzvánět, když ho zrovna nemůžete najít.

Zásadní pro každodenní používání chytrých hodinek je výdrž baterie s kapacitou 210 mAh, která je u tohoto modelu nadstandardní – až pět dní. Chytrým doplňkem je pak USB konektor pro dobíjení zabudovaný přímo do pásku hodinek, takže odpadá nutnost nosit s sebou nabíjecí základnu. Příjemným bonusem navíc je odolnost vůči prachu a vodě (certifikace IP67).

Hodinky se dostanou na trh v několika variantách – ve sportovní červenočerné, v celobílé určené zejména ženám, klasické chromově šedé a elegantní kovově bílé. Na českém a slovenském trhu budou dostupné od jara letošního roku za 2 790 Kč nebo 99 euro s DPH.

ALCATEL ONETOUCH WATCH WATCH 1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Jj.. Taky se mi (i vzhledem k ceně) líbí.
    Osobně si myslím, že hranaté hodinky už jsou dneska passé. A že Apple s nimi krutě zaspal dobu.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře