Pátek, 14 června, 2024
DomůNovinkyCES 2015: Google představil Google Cast for audio, hudební verzi Chromecastu

CES 2015: Google představil Google Cast for audio, hudební verzi Chromecastu

Společnost Google představila novou službu, která umožní streamovat audio na patřičně vybavený přijímač nebo reproduktor.

Mobilní zařízení nebo počítač funguje jen jako dálkový ovladač, který systému ukáže, jakou hudbu má přehrát, ale sám pak již není přenosem vytížen. Google Cast Ready si obsah vytáhne přímo z cloudu (mobil předá reproduktoru jen URL, odkud má streamovat), funguje to tedy stejně jako klasický Chromecast.

„Stejně jako Chromecastu, stačí klepnout na tlačítko vysílání ve vaší oblíbené hudebním nebo rozhlasové aplikaci pro Android, iOS, nebo na webu. Pak vybrat reproduktor s podporou Google Cast Ready a párty může začít,“ popisuje novinku Google na blogu.

Systém již dnes podporuje služby Deezer, Google Play Music, iHeartRadio, NPR One, Pandora, Rdio, Tuneln a další.

První certifikované Google Cast Ready reproduktory se v USA začnou prodávat na jaře. Zpočátku budou dostupné výrobky Sony, LG a Heos.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře