Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyCena akcií Applu klesla, může za to slabší poptávka po iPhonu 6s

Cena akcií Applu klesla, může za to slabší poptávka po iPhonu 6s

Akcie Applu v posledních několika dnech klesly. Odborníci ze společnosti Credit Suisse uveřejnili zprávu, v níž vysvětlují důvod tohoto poklesu.

Podle Credit Suisse může za nižší cenu akcií Applu menší poptávka po smartphonu iPhone 6s. K tomuto zjištění se dopracovali skrze dodavatele, kteří hlásí pokles objednávek Applu a to až o 10%.

Akcie Applu v uplynulých několika dnech klesly o přibližně 3%. To sice není málo (alespoň pro společnost takových rozměrů jako je Apple), nicméně nejedná se o zničující problém.

V uplynulých týdnech na tento trend upozorňovalo hned několik analytiků, nicméně nikdo jin nevěnoval zase takovou pozornost, neboť nejrůznější černé předpovědi ohledně hospodaření společnosti Apple jsou na denním pořádku.

Někteří investoři uvedli, že iPhone 6 dosáhl maxima aktualizačního cyklu, což znamená, že z iPhonu 5s na iPhone 6 přešlo více lidí, nežli z iPhonu 6 na iPhone 6s. Nyní je otázka, zdali tento trend bude pokračovat, nebo zdali o iPhone 7 opět bude větší zájem. Co byste Applu předpověděli vy?

prazska-burza

Zdroj: Market Watch

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře