Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyBude se nový čtyřpalcový telefon od Applu jmenovat iPhone 5e?

Bude se nový čtyřpalcový telefon od Applu jmenovat iPhone 5e?

Čínský server MyDrivers specializující se na novinky ze světa mobilních technologií tvrdí, že chystaný čtyřpalcový iPhone, který má být představen na jaře letošního roku, ponese označení iPhone 5e. Písmeno „e“ v názvu by mělo představovat slovo „enhanced“, což v překladu znamená vylepšený. Dosud se předpokládalo, že telefon se bude prodávat jako iPhone 6c.

Nový iPhone 5e nemá zcela kopírovat podobu verze 5s. Analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Research předpokládá, že krycí sklo displeje nebude ploché, ale po krajích zaoblené (tzv. 2,5D), jako u posledních dvou generací iPhonu.

Uvnitř telefonu se má nacházet čipová sada A8 společně s 1 GB operační paměti, tedy stejný hardware jaký nabízí loňský iPhone 6. Chybět nemá osmimegapixelový fotoaparát, podpora VoLTE (telefonování přes LTE) či NFC modul pro realizaci mobilních plateb skrze proprietární systém Apple Pay.

Čtyřpalcový iPhone 5e by měl stát zhruba 460 dolarů a výrobce s ním bude chtít uspět především na rozvojových trzích a obecně u příznivců značky, pro které jsou vrcholné modely až příliš drahé.

apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře