Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeBubble Blast 2: Každá bublina jednou praskne

Bubble Blast 2: Každá bublina jednou praskne

Jste vášnivý fanoušek hlavolamů a logických her? Hledáte momentálně hru, která by pro vás byla opravdovou výzvou a vaše mozkové závity by se jí zabývaly ne den, ani týden, ale až několik měsíců? Máme pro vás tip ? hru Bubble Blast 2.

Bubble Blast 2 je projekt od vývojářů z Magma Mobile. Toto studio se specializuje na tvorbu hlavolamů a logických her. Jenom na Google play můžete najít přes 40 her jejich tvorby. Magma Mobile zaznamenala v dubnu tohoto roku 100 milionů stažení jejich aplikací pouze pro Android.

Jejich BB2 je nejstahovanější hrou v kategorie hlavolamy a logické hry, a to i s velice příznivým hodnocením. Něco kolem půl milionů lidí ohodnotilo tuto hru plným počtem hvězdiček.

Musíte uznat, že to není vůbec špatné. Toto číslo navíc nezahrnuje počet stažení a hodnocení na iOS a Windows Phone, na které je tato hra dostupná také.

Hratelnost (10/10)

Princip hry je prostý. Vše se odehrává na podkladě posetém bublinami. Vy musíte docílit toho, že nezbyde ani jedna bublina. Sloužit vám k tomu bude řetězová reakce, protože každá bublina se po prásknutí rozdělí na 4 menší bubliny a každá z nich se vydá jedním směrem (sever, jih, východ, západ).

Prasknutí bubliny docílíte tak, že jí dostanete do třetí, finální fáze. V první fázi je bublina malá a má modrou barvu, ve druhé fázi je větší a má žlutou barvu, ve třetí má barvu zelenou a její velikost opět vzroste, v třetí a zároveň poslední fázi je bublina červená a velikostně největší.

Jakmile je bublina ve třetí fázi, stačí na ni jednou tapnout a ona se rozdělí na již zmíněné 4 bubliny, které se vydají čtyřmi směry. Kontakt s okolními bublinami pak způsobí, že se dostanou do další fáze.

Po spuštění hry máme na výběr ze dvou herních režimů ? hlavolamu a arkády.  Hlavolam je pro nás samozřejmě prioritní volba. Skládá se z 95 skupin, každá z nich obsahuje 100 úrovní. Takže celkem máme před sebou 9 500 hlavolamů. A to už je víc než slušné číslo.

V režimu arkáda jde vyloženě o skoré, které nasbíráte. Musíte prasknout veškeré bubliny, na což máte předem určený počet doteků. Úroveň obtížnosti se neustále stupňuje, ze začátku to nepocítíte, ale pak přijde zlomový bod v podobě jedné úrovni a u té se ukáže, jak dobře vám to pálí. Veškeré skóre se ukládá, takže se nebojte, že byste neměli možnost se podívat na vaše triumfy.

Spousta z vás určitě napadne, že když má hra 95 skupin a každá z nich obsahuje 100 úrovní, že začátky budou primitivní a to pravé ?maso? pocítíte až někdy v polovině hry.

Já osobně jsem začal pociťovat problémy v první skupině u 45 úrovně. Do 30 úrovně to nebyl problém, ale po 45 úrovni jsem začal pociťovat značné obtíže. Vy ale můžete mít jinou zkušenost.

U tohoto typu logických her se mi moc líbí tzv. ?unexpected moment? (nečekaný moment) ? když si pustíte hru a snažíte se několik minut nebo hodin dostat přes určitou úroveň, ale nedaří se vám to. Poté si ji spustíte o dva dny později a zkusíte kombinaci, která by vás tenkrát vůbec nenapadla a trefíte se.

Pocítil jsem na vlastní kůži to, že studio Magma Mobile je opravdu zkušené v tvorbě hlavolamů a že spousty prvků, které ztěžují zdolání hlavolamů, přidávají do her.

Například pokaždé, kdy se vám nepodaří zdolat úroveň a vy se rozhodnete pro opakování, podklad na kterém jsou bubliny, změní barvu. Kdo by řekl, že tento prvek může nějak ztížit zdolání hlavolamu, ale je tomu tak. Protože se snažím zapamatovat, jakou kombinaci jsem zkusil, abych se jí v příštím opakování mohl vyhnout.

Grafické zpracování (9/10)

Většina her od Magma Mobile se může pyšnit HD grafikou a Bubble Blast 2 je jednou z nich. Vypadá to opravdu výborně. Barvy jsou opravdu syté a animace vypadají výborně. Každopádně vývojáři mohli přidat více efektů a trošku hru ?vymazlit?.

Ale i tak si myslím, že to zase tak nevadí, že je zde grafických efektů poskromnu. Jak se říká ?všeho moc škodí? a tak jsem byl rád, že hra nebyla přeplácána zbytečnými animacemi.

Zvuky (2/10)

Zatímco grafické zpracovaní bylo vynikající, tak zvuky dopadly o mnoho hůře. Za celou hru uslyšíte pouze 3 druhy zvuků. První zazní, když bublina praskne, nic extra.

Druhý, když se vám nepovede úroveň, přičemž zní, jako když nedáte penaltu, se kterou fanoušci počítali. Třetí zvuk je aplaus a ten zazní pokaždé, když danou úroveň zdoláte.

Je opravdu škoda že vývojáři se trochu více nezaměřili na zvukový doprovod.

Ovládání (9/10)

Hru ovládáte ?tapnutím?, díky kterému se bubliny posouvají na další úroveň. Takže by bylo opravdu zavržení hodné, kdyby zde udělali vývojáři nějakou chybu. Vše šlape jako na drátkách. Žádné překliky neočekávejte. A to ani u malého 3palcového displeje.

Sečteno, podrženo

Tak dobře zpracovanou logickou hru pro Android jsem opravdu dlouho nezažil. I přes to, že zvuky nebyly nic moc, je to úžasný kousek, který by ve vaší ?sbírce? neměl chybět.

Cením si i přístupu vývojářského studia, které uvádí postupně další aktualizace a přidává do hry nové prvky. To se mi moc líbí.

 

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

1 komentář

 1. Opravdu mohu hru vřele doporučit!
  Aktuálně jsem v úrovni 42-74 (tzn., že mám již za sebou přes 4170 levelů) a stále využívám téměř jakékoliv volné chvíle ke hraní.. B-))
  (hráno na V845 a současném S Galaxy Ace)

  Jako případnou alternativu mohu doporučit hru „Devil Hunter“ – logická hra, občas vyžadující postřeh nebo rychlost; navíc jednoduchá a přesto perfektní grafika, hratelnost a v neposlední řadě (u Bubble Blast 2 mírně vyčítané) zvuky a hudební doprovod.
  „Devil Hunter“ je též zdarma (reklamy se zobrazují „pouze“ v úvodním menu), akorát oproti BB2 obsahuje (po dnešní aktualizaci) „pouhých“ 55 levelů.

  No nic, jdu dál pařit.. B-))

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře