Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůRecenzeBlood And Glory: Legend - Na smrt jdoucí Tě zdraví!

Blood And Glory: Legend – Na smrt jdoucí Tě zdraví!

Řežba gladiátorů je tu podruhé. Glu Mobile nám dává na stůl jednu hru za druhou, ale nejde o průměrné hry, nýbrž o parádní kousky. Pojďme tedy objevit další z nich. Už je to nějaký ten pátek, co Glu přestalo vydávat aktualizace na první díl, který nese název Blood and Glory ? přesněji poslední balíček novinek byl uvolněn 26.6, a to už je nějaká ta doba. Pokračování hry v gladiátorském stylu vyšlo 31.8 a dnes se na něj pečlivě podíváme.

Po prvních spuštění nás nejdřív hra trochu otráví dlouhým rozbalováním balíčku, který jste si stáhli z Play. Po uplynutí asi cca deseti minut se konečně dočkáme a můžeme shlédnout úvodní video, které nás vtáhne do hry. Po tomto úseku se již dostáváme k prvnímu boji v aréně, kde nás hra naučí pohybovat se, rozdávat údery a používat štít. Soupeř není nijak nebezpečný, a proto se není na začátku čeho bát.

Po úspěšném dokončení tohoto souboje, se objevit v menu a opět ukáže jak se v něm pohybovat. Opravdu není to nic složitého. V dalších soubojích vás hra naučí něco nového, jako je například používání lektvarů, vyhýbání se protivníkovi a další. Ve čtvrtém souboji se naučíte používat speciální útok, který si tímto způsobem zpřístupníte a také už budete vědět, jak se používá první kombo, které si hned budete moci vyzkoušet.

První turnaj j velmi lehký, protože je prakticky výukový, ale pořádných soubojů bude dost, to se nebojte.

Ovládání

U ovládání jsem byl trochu skeptický, ale naštěstí to bylo jen na začátku. Trochu času musíte věnovat samotným útokům a správného načasování zdvižení štítu, ale po čase si zvyknete a půjde to samo. Hra vám nabídne pomocí šipek ve středu levé a pravé strany uhýbat útokům soupeře a vy ho tak můžete rychle překvapit zásahem. K obraně, jak už bylo řečeno, využíváte štít.

Ten ale k jeho správné funkci musíte při útoku soupeře zvednout. To vám zajistí kliknutí na štít, který je umístěn v levé části obrázky. Pokud se budete často bránit, je možné, že váš štít nápor útoků nevydrží a vy se pak budete muset obejít bez něj. Abyste věděli kdy k tomu dojde slouží grafické údaje kolem ikony štítu. Na druhé straně obrazovky vám po čtvrtém boji naskočí ikona pro speciální útok, který působí větší poškození. I toto je limitováno a to tak, že ho můžete použít třikrát za souboj a ne ihned po sobě. Tento útok ale někdy protivníka ochromí a vy tak máte možnost provést sérii obyčejných útoků.

Dole uprostřed obrazovky potom máte zobrazené lektvary, které můžete dle potřeby použít přetáhnutím na vašeho gladiátora. Samotné obyčejné útoky se provádí tak, že přetáhnete prstem z jedné strany na druhou v nějakém směru. Pozor i soupeř má štít a může tak váš útok odrazit a následně rychle zaútočit. Posledním ovládacím prvkem jsou komba, která se budete postupně učit. To nejjednodušší je přetáhnout prstem z leva doprava, obráceně a ještě jednou obráceně.

Hodnocení: 8/10

Zvuk

Glu mělo jeden jasný cíl a to bylo všechen svůj čas věnovat boji a kousek menu a podle toho to také dopadlo se zvukem. Ačkoliv v menu nám hraje opravdu pěkný soundtrack a pasuje dokonale k typu hry, bohužel je jen jeden a to docela krátký a proto, když strávíte v menu déle času, slyšíte pořád to samé. Nejedná se ale třeba o 10min ale o pouhou minutu.

V boji už je to něco jiného. Akční prvky skvěle doplňují souboj gladiátorů a od hry se dá tak v této fázi jen těžko odejít. Stačilo by jedné písničky navíc a dal bych za zvuk plný počet, takhle bohužel je mé hodnocení nižší.

Hodnocení: 9/10

Příběh(Styl hry)

Hra nám nabídne 10 turnajů po šesti arénách. Na konci každého turnaje vyzveme bosse, a pokud ho porazíme, otevře se nám kousek příběhu. Tyto kousky nám jsou předávány pomocí komiksového stylu, které nám nastíní směr hry. Komiksy si ale můžeme přečíst a prohlédnout kolikrát chceme, jelikož je najdeme v mapě, která je v menu.

Hodnocení: 10/10

Možnosti

Gladiátor se zlepšuje díky novým zbraním, vybavení nebo amuletů. To vše si můžeme zakoupit v obchodě. V nabídce je toho spousty, ale většina je ze začátku buď zamčená, nebo na ni v úvodu hry nemáte dostatek peněz. Amulety si ale v obchodě nekoupíte. Na začátku máte na výběr ze tří druhů, přitom každý zlepšuje něco jiného jako například 10% poškození při speciálním útoku nebo 10% stříbrných navíc v soubojích.

Ve hře je také dostupná možnost charakteru, která umožní vylepšit tři vlastnosti a to jsou útok, obrana, zdraví. Vylepšujete je pomocí bodů. V úvodu máte k dispozici tři body a další tři vám přibudou po dosažení dalších ševelů. Za každý level tedy tři body.

Studio Glu se rozhodlo, nedávat do této hry multiplayer a podle mého udělalo chybu. Kde více by se hodil, když máte boje typu aréna a jeden na jednoho. Bohužel jsme se ale nedočkali.

Hodnocení: 8/10

Grafika

Ten, kdo hrál první díl, asi už musí tušit, že hra po grafické stránce opět nemá chybu. Pěkné textury jak postav tak arény dávají hře opravdový šmrnc. Hra neztrácí ani v menu nebo obchodě. Vše je graficky pěkně udělané a já k tomu nemám co dodat. Plný počet.

Hodnocení: 10/10

Mikrotranskce

Ani v této hře si Glu své mikrotransakce neodpustili. Jsou opět v podobě zlatých a opět jsou nastaveny tak, že je jich potřeba hodně a tím pádem je vše až moc drahé a vývojáři se stále nepoučili a chtějí nás přinutit k placení předražených věcí. Hra se ale dá dohrát i bez zlatých akorát to nebude tak lehké. Někdy si budete muset chvíli počkat, než si budete moci koupit nové vybavení.

Hodnocení: 5/10

Aktualizace

Jelikož jde o novou hru a zatím více méně bez problémů, nebyl důvod uvolňovat nová vylepšení.

Nehodnoceno

Spotřeba

Ačkoliv jsme si zvykli za nějakou dobu na nízkou spotřebu u některých her, zdá se, že tento trend končí. Spotřeba není tak drastická jako u E.Warriors2, přesto je vyšší a pro představu mám pro vás tyto údaje. Za 20 minut hra spotřebovala 10% baterie na tabletu Asus Transformer TF201 v úsporném režimu. Obrázek si tedy můžete udělat sami.

Hodnocení: 7/10

HW nároky

Minimální takt procesoru byl měl být 1 GHz, samozřejmě že doporučujeme více. S pamětí je to podobné, minimum činí 512MB. Nároky tedy nejsou nejnižší, ale za to dostaneme velmi dobré grafické zpracování. Hra je určena pro smartphony nebo tablety s verzí OS Android 2.1+ . Snad jediný problém u této hry je délka načítání. To je na můj vkus až příliš zdlouhavé. Čekání než se načte hra, aréna nebo i vracení z arény zpět do menu mohlo být rychlejší, ale na druhou stranu tento problém by mohl být řešitelný aktualizací.

Hodnocení: 7/10

Závěr

Studio Glu mobile se opravdu rozjíždí a i přes své přemrštěné mikrotransakce je stále více a více oblíbenější. Určitě to podpoří i tato hra, která si vede na jejím začátku velmi dobře, ale chvíli jí bude trvat, než překoná svého předchůdce. Přeci jenom jednička má na svém kontě 1 milión stažení. Základní balíček, který si musíte stáhnout má něco přes 250 MB, ale myslím, že to stojí za to a já vám tedy hru doporučuji minimálně vyzkoušet.

Stahujte:

Celkové hodnocení: 8/10

Upozornění: hodnocení není průměrem hodnocených částí

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Blood and Glory: Legend/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře