Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyBlackBerry prý chystá mobil s Androidem. Má mít dotykový displej a fyzickou...

BlackBerry prý chystá mobil s Androidem. Má mít dotykový displej a fyzickou klávesnici

Kanadské společnosti BlackBerry se na trhu se smartphony delší dobu vůbec nedaří. Změnit by to mohlo nasazení operačního systému Android od Googlu, který by se stal základem nového modelu s vysouvací hardwarovou klávesnicí. Tvrdí to agentura Reuters na základě informací více zdrojů.

Telefon, na kterém BlackBerry pravděpodobně použije Android, má mít vysouvací konstrukci s fyzickou QWERTY klávesnicí a zároveň i dotykový displej. Ovšem zda se jedná o chystaný Slider se zakřiveným displejem, který měl premiéru na MWC, anebo úplně jiný model, zatím nevíme.

Nový smartphone by měl podle spekulací oslovit především podnikovou sféru a na trhu se objevit někdy v průběhu třetího čtvrtletí.

BlackBerry zprávy ohledně příprav androidího mobilu nepotvrdilo, ale ani nepopřelo. Použití operačního systému Android by však nebylo velkým překvapením. Firma má aktuálně v segmentu s chytrými telefony tržní podíl menší než 1 %, přitom ještě před pěti lety patřily smartphony  s ostružinou mezi velmi žádané.

Konkurence v podobě iPhonů od Applu a záplava modelů s Androidem je pro BlackBerry zničující. Za nezájmem zákazníků stojí i slabá dostupnost aplikací, případně jejich nových verzí.

blackberry-android_story

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře