Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyBezkontaktní nálepku chtějí studenti hlavně na telefon

Bezkontaktní nálepku chtějí studenti hlavně na telefon

Pro čtyři pětiny studentů ideální místo pro bezkontaktní nálepku. Jak vyplývá z průzkumu ČSOB, plných 57 % dotázaných studentů považuje nálepku jako vhodné řešení k platbám.

Bezkontaktní nálepku by si na svůj mobilní telefon dalo 80 % studentů. „Významně tím převyšují průměr v celé společnosti, který činí pouze 69 %,“ dokazuje oblibu mobilních technologií u mladé generace Jana Opršalová, výkonná manažerka útvaru Platební komfort a služby ČSOB. Použití mobilního telefonu se nabízí i z mnoha dalších důvodů. „Podle našich zjištění se jen 8 z 10 lidí domů vrátí pro peněženku, ale každý se vrátí pro zapomenutý mobilní telefon. Ztrátu telefonu také lidé zaregistrují rychleji než případnou ztrátu platební karty či peněženky,“ doplňuje.

Jednoduchost placení bezkontaktní nálepkou oceňuje 44 % studentů, čtvrtině se líbí především rychlost platby. Dvanáct procent studentů jako výhodu uvedlo, že si mohou nálepku nalepit kamkoliv. Navíc 72 % mladých, kteří již mají bezkontaktní platební kartu, by rádi využívali i nálepku pro snadnější a rychlejší placení.

Zájem studentů o placení bezkontaktní nálepkou souvisí také se začátkem školního roku, kdy roste zájem o otevření bezplatného studentského konta u ČSOB. Potřeba studentů mít vlastní konto se zvyšuje na konci prázdnin a na začátku školního roku.

Každý student VŠ nebo VOŠ má navíc ihned možnost požádat o kreditní kartu nebo povolené přečerpání účtu, což může pomoci překlenout výdaje spojené se začátkem studia. O platební nálepku je možné požádat on-line přes stránky www.platimbezkontaktne.cz.

csob_nalepka_I

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře