Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyPřetaktujte svůj Android na maximum! Pomůže aplikace CPU Control v krásném Material...

Přetaktujte svůj Android na maximum! Pomůže aplikace CPU Control v krásném Material Designu

Taktování maximální frekvence procesoru nemají v oblibě jen majitelé nadupaných herních PC, stejné praktiky provozují také majitelé chytrých telefonů s Androidem. Nepsanou podmínkou k taktování je mít na svém telefonu práva root. Pomocí různých utilit, jako je třeba novinka CPU Control, je pak možné měnit frekvence.

Nová aplikace, která je dílem známého vývojáře fóra XDA Developers s přezdívkou The Arc, ctí designový směru takzvaného designu Material, s nímž přišla nová verze systému Android (prozatím označovaná jako L Preview).

Po instalaci a spuštění aplikace na vás čeká příjemné a přehledné prostředí, kterému dominují pastelové barvy. V aplikaci lze nastavit minimální i maximální frekvenci a měnit governors a I/O shedulers (plánovače). Další funkce budou do aplikace doplněny v nových verzích, slibuje autor.

UPYDmr8-1024x576

Nevýhodou je, že CPU Control (lze jej označit za přímého následovníka populárního No-frills CPU Control) lze provozovat pouze na smartphonech a tabletech s právy root. Ono rootnutí je dnes velmi jednoduché, zároveň však platí, že tento zákrok provádíte na vlastní riziko.

attachment.php

Zdroj: Android Headlines

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře