Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyBěhem jediného roku předehnala Česká republika v pokrytí LTE Evropu

Během jediného roku předehnala Česká republika v pokrytí LTE Evropu

Jediný rok stačil, aby Česká republika v rozsahu pokrytí vysokorychlostním mobilním připojením LTE předehnala evropský průměr. Zatímco na konci roku 2013 byl signál sítí čtvrté generace dostupný jen pro zhruba 12 procent českých domácností, na konci roku 2014 už to bylo přibližně 92 procenta. Evropský průměr se přitom pohyboval těsně pod hranicí 80 procent.

Uvedla to agentura IHS, která pro Evropskou komisi porovnávala pokrytí LTE ve všech členských státech Evropské unie.

Rok 2014 zasvětili čeští mobilní operátoři masivním investicím do budování sítí LTE. Výstavba nových sítí pokračuje nezmírněným tempem také v letošním roce a pokrytí se tak dále rozšiřuje a zahušťuje. Reálné rychlosti mobilního připojení se běžně pohybují v desítkách Mbps. Vysokorychlostní připojení k internetu je tak lidem k dispozici i na místech, kde byl až dosud jen signál sítí druhé generace (GSM).

Vysokou rychlost připojení však zatím využívá jen přibližně deset procent majitelů mobilních telefonů. Aby totiž mohli přednosti LTE vyzkoušet naplno, potřebují telefon, který technologii LTE podporuje, a k tomu také SIM kartu pro sítě čtvrté generace. Tu nabízí všichni tři operátoři svým klientům zdarma. Při výměně klasické SIM karty za USIM se nemění telefonní číslo.

88Zdroj: IHS

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. To je velmi důležité prvenství vzhledem k tomu jak je u nás nastaven FUP limit a nebo případné ceny operátorů za vetší datové limity XD

    • Ježíši přestaňte furt mrmlat s těma fupama. Buď rád, že tam ten FUP je, jinak by byl kazdej vocas pripojenej na torrent a už by ses nepodíval ani na Google.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře