Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyBallmer a Gates jsou rozhádaní. Důvod? Nákup Nokie!

Ballmer a Gates jsou rozhádaní. Důvod? Nákup Nokie!

O tom, že mezi Stevem Ballmerem a Billem Gatesem, nepanují v poslední době zrovna nejlepší vztahy, se mluví zhruba tři týdny. Nyní spekulace serveru Vanity Fair potvrdil samotný Ballmer.

Spolu s Billem Gatesem Microsoft rozjížděli a postupně ho i vedli a vedení opustili. Zažili spolu dobré i zlé časy. V poslední době se ale „moc nemusí“.

Ballmer v ranním vysílání televize CBS na otázku, zda má aktuálně s Gatesem dobré vztahy, odpověděl: „Eee, tam… Hádali jsme se v životě už mnohokrát. Takové věci se stávají, ale už se nám to stalo i v minulosti, už se nám to stalo.“

Bývalý šéf Microsoftu v rozhovoru také potvrdil, že příčinou neshod mezi ním a správní radou byla akvizice Nokie. Zatímco Ballmer odkoupení finského výrobce mobilních telefonů prosazoval, správní rada, ve které mimochodem jako předseda seděl Bill Gates, byla proti. Ballmer nicméně popřel, že by právě spor o Nokii a tlak správní rady, byl důvodem jeho rezignace z čela Microsoftu. Svůj odchod ze softwarové společnosti prý představenstvu navrhl sám.

Ballmer v Microsoftu strávil 34 let, z toho třináct jako jeho šéf, než jej loni vystřídal Satya Nadella. Spoluzakladatele firmy Billa Gatese tento excentrický chlapík na pozici generálního ředitele vystřídal v roce 2000.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Tak Ballmer do dějin vejde jako klaun, Gates jako genius. Takze asi tak!

  2. ten člověk je snad něčím nadopovanej….čím dál víc mám chuť přejít na jinou distribuci OS

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře