Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyAvast kupuje vývojářskou firmu Inloopx. Akvizice podpoří další rozvoj IoT

Avast kupuje vývojářskou firmu Inloopx. Akvizice podpoří další rozvoj IoT

Avast oznámil podepsání dohody o převzetí slovenské mobilní vývojářské společnosti Inloopx. Díky této transakci získá česká antivirová firma přední vývojáře a další odborníky, kteří posílí tým zaměřující se na bezpečnost a ochranu chytrých domácností, IoT a mobilních zařízení.

S akvizicí Avast získává také oficiální přítomnost na Slovensku, kde pracuje většina zaměstnanců Inloopx.  Dokončení transakce se očekává na konci srpna za předpokladu, že budou splněny všechny smluvní podmínky. Cena obchodu dosud oznámena nebyla.

Inloopx vznikl v roce 2012 a dnes je globálně fungující softwarovou agenturou, která získala oficiální certifikace od Google a Microsoftu. Má více než 140 spolupracovníků, centrálu v Žilině a pobočky v dalších městech po celém světě.

„Našim uživatelům chceme dodávat produkty, díky kterým pro ně bude opravdu snadné chránit své digitální informace, ať už pomocí antivirů, rodičovské kontroly nebo přes platformu Smart Home pro zabezpečení IoT zařízení v chytrých domácnostech,“ popsal prezident mobilní divize Avastu Gagan Singh. „Mám radost, že se k naší mobilní divizi připojuje takto talentovaný vývojářský tým.“

Avast letos oslavil 30 let na trhu. Firma, která v květnu vstoupila na londýnskou burzu, vznikla ještě v bývalém Československu v roce 1988. Od té doby prošla dlouhou cestou a získala přes 430 milionů uživatelů, antivirové laboratoře s umělou inteligencí a strojovým učením. Od vůbec prvního produktu, kterým byl antivirový software pro počítače, se působnost Avastu rozšířila na zabezpečení mobilních i IoT zařízení, jejichž ochrana je jedním z hlavních cílů dalšího rozvoje.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře