Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyAktualizace na iOS 11.4.1 znemožňuje instalaci aplikací

Aktualizace na iOS 11.4.1 znemožňuje instalaci aplikací

Systémové chyby (bugy) se nevyhýbají žádné platformě, někdy se jedná o nevinné přehmaty, jiné mohou používání systému značně ztrpčit. Přesně to je případ poslední aktualizace systému iOS pro mobilní zařízení společnosti Apple.

Po updatu na verzi 11.4.1 začaly sociální sítě a diskuzní fóra zaplavovat stížnosti uživatelů, kteří nemohou updatovat aplikace z obchodu App Store. Jakmile se problém objeví, na uživatele vyskočí dialogové okénko, kde je mu oznámeno, že aplikace do zařízení nebyla instalována z App Storu a musí být přeinstalována ručně. Na výběr pak dostane ze dvou možností: aplikaci buď může smazat, nebo ponechat.

Dalším problémem, se kterým se údajně někteří potýkají, je chybové hlášení „Nelze se připojit k App Store“, pokud vyhledávají aplikace.

Těžko v tuto chvíli říci, co za tímto problémem stojí či zda je vázán například na určitý region ve světě. V každém případě, pokud jste ještě na iOS 11.4.1 neaktualizovali, raději vyčkejte na vydání nové, opravené, verze.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře