Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyAutokamera Lamax C9: detailní 2K rozlišení a nigh mode

Autokamera Lamax C9: detailní 2K rozlišení a nigh mode

Do tuzemských obchodů v uplynulých dnech dorazila nová autokamera Lamax C9, jež natáčí videozáznamy v rozlišení až 2K s širokým úhlem záběru a má užitečný noční režim.

Již z těchto vlastností vyplývá, že se jedná o nejvybavenější kameru do auta v nabídce značky Lamax, která zároveň oplývá i chytrými funkcemi, mezi které patří třeba upozornění při opouštění jízdního pruhu (LDWS) nebo varování před úsekovými i pevnými radary, vše kompletně v češtině. Databáze radarů se navíc rozšiřuje průběžnými aktualizacemi a v současnosti je k dispozici pro více než 37 zemí Evropy.

Hlavně na delších cestách řidiči nejspíš ocení také zvukové i obrazové upozornění na překročení rychlosti, hlídané GPS signálem. Rozlišení 2K znamená 2 560 × 1080 pixelů, tedy dostatečně detailní obraz třeba na určení případného viníka nehody. Tuto kvalitu záznamu kamera zvládá při rychlosti 30 snímků za vteřinu a úhlu záběru 150°.

O kvalitu záběrů se kromě samotné optiky stará také funkce WDR, díky které je video natáčeno v širokém dynamickém spektru. To se hodí například při častém střídání světla a stínu, které běžné kamery často oslní natolik, že nejsou schopny generovat dostatečně průkazný materiál.

Ovládání autokamery zajišťuje 2,7palcový TFT displej, jehož menu si můžete nastavit do deseti jazyků, včetně češtiny. Nabíjecí držák napevno instalovaný do auta zase umožňuje snadnou a rychlou instalaci kamery na čelní sklo před každou cestou a zároveň zajišťuje pevné uchycení kamery, aby při nehodě nedošlo k jejímu vychýlení.

V kameře navíc nikdy nedojde paměť, protože zařízení jede nonstop a nejstarší záběry se v něm automaticky přemazávají záběry novými. Kromě záběrů vyhodnocených jako potenciální důkaz při nenadálé situaci. Ty můžete proti přemazání uzamknout buďto manuálně, nebo k jejich uzamčení dojde automaticky, a to díky G-senzoru, jenž umí sám rozpoznat náraz.

Autokameru Lamax C99 zakoupíte na českém trhu již nyní za doporučenou maloobchodní cenu 5 190 Kč včetně DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře