Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyAustralská policie varuje: Mapy od Applu mohou ohrožovat na životě!

Australská policie varuje: Mapy od Applu mohou ohrožovat na životě!

Policisté z australského města Mildura ve státě Victoria varovali návštěvníky zdejšího parku před tím, aby pro navigaci nepoužívali iPhony. Podle nich mohou být nepřesnosti v mapové aplikaci Applu životu nebezpečné. Některé motoristy totiž aplikace poslala špatným směrem a ti pak v obrovských vedrech museli přežít i 24 hodin bez vody a jídla.

Teploty v Mildury momentálně dosahují až 46 stupňů Celsia. Vyčerpaní motoristé museli ujít v tomto žáru i několik kilometrů, než se jim podařilo přivolat pomoc.

Policistka Sharon Darcy uvedla, že testování mapovacího systému policií potvrdilo, že systém zakreslil Mildura do středu národního parku Murray Sunset, což je zhruba 70 kilometrů od skutečného umístění Mildury. Policie je prý mimořádně znepokojena, neboť v parku se nenachází žádný zdroj pitné vody a teploty zde momentálně dosahují extrémních hodnot.

Uživatelé si na aplikaci Mapy v iOS 6 od počátku stěžují ve velkém. Vedení Applu na konci září chybu uznalo a za nepříjemnosti se jim omluvilo na oficiálních stránkách.

?Velmi se omlouváme za nepříjemnosti, které jsme našim zákazníkům způsobili, a snažíme se ze všech sil mapy co nejdříve zlepšit,? napsal Cook.

Maps

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře