Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyAsus VivoStick PC: Miniaturní počítač s Windows 10 bude stát necelé čtyři...

Asus VivoStick PC: Miniaturní počítač s Windows 10 bude stát necelé čtyři tisíce

Na veletrhu IFA v německém Berlíně společnost Asus představila jeden z nejmenších počítačů na světě. VivoStick PC svým vzhledem připomíná spíše nějakou kompaktní tyčinku, ve skutečnosti jde ale o plnohodnotnou počítačovou sestavu s operačním systémem Windows 10 a solidním výkonem.

Maličký VivoStick PC dokáže vytvořit z televize nebo obyčejného monitoru plnohodnotný stolní počítač, a to velmi jednoduše, stačí ho jen připojit do HDMI konektoru. Je možné ho navíc i dálkově ovládat z mobilního telefonu pomocí speciální aplikace.

Rozměry počítače jsou pouhých 137,9 × 34,0 × 14,9 mm a hmotnost 68 gramů. Pracovní tempo zařízení, které připomíná spíše přerostlou elektronickou cigaretu, udává procesor Intel Atom (Cherry Trail) společně s 2 GB operační paměti. Pro uložení dat pak je k dispozici 32GB úložiště. Ve výbavě samozřejmě nemůže chybět ani plná konektivita včetně WiFi 802.11 n, dvou USB portů, audio konektoru či bezdrátové technologie Bluetooth 4.0 pro připojení klávesnice a myši.

Zatím není známo, kdy přesně bude počítač Asus VivoStick PC uvolněn na trh, ale cena by měla být 129 dolarů, což po započtení DPH a dalších poplatků vychází na necelé 4 000 Kč.

unnamed

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře