Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyApple začne prodávat nový iPhone 5se a iPad Air 3 již 18....

Apple začne prodávat nový iPhone 5se a iPad Air 3 již 18. března

Americká společnost Apple začne nový model svého chytrého telefonu iPhone prodávat v pátek 18. března, tedy pouhé tři dny po jeho oficiálním představení. Uvedl to Mark Gurman z technologického serveru 9to5mac, který se ve svých předpovědích prakticky nikdy nemýlí.

Pouze třídenní rozestup mezi oznámením a startem prodeje nových produktů bude u kalifornského výrobce neobvyklým jevem. Apple totiž obvykle spouští prodej nových modelů až jeden či dva týdny po jejich představení a nabízí možnost předběžných objednávek přístrojů.

Nový čtyřpalcový iPhone 5se by měl přinést podobný design jako současný iPhone 5s jen s pár designovými odlišnostmi. Podle dostupných zpráv telefon nabídne čip A9, který využívá iPhone 6s, vylepšenou kameru s podporou Live Photos a mimo to také platební službu Apple Pay.

S novým iPhonem bude Apple chtít uspět především na rozvojových trzích a obecně u příznivců značky, pro které jsou vrcholné modely příliš drahé nebo příliš velké.

Na stejné tiskové konferenci jako iPhone 5se bude mít premiéru také iPad Air 3, který má vycházet ze špičkového iPadu Pro. V případě nového tabletu se zřejmě dočkáme nasazení Smart Connectoru (pro připojení klávesnice) jakož i čtveřice reproduktorů pro věrnější zprostředkování prostorového zvuku. Spekuluje se také o přítomnosti přisvětlovací diody, která doplní zadní fotoaparát.

iphone

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Co to jako má být?
    iPhone 5SE? To si snad dělají prdel. Jobs se musí v hrobě obracet, když to vidí, očividně jim všem došli nápady, tak přidají za 5S jedno písmenko, a miliony lidí to opět budou nakupovat.

    • Myslím, že na názvu tak nějak nezáleží a já, jako příznivce menších iPhonů, to vidím jako pozitivní tah a uvažuju o výměně místo 5s.

  2. Souhlasím s Filipem, taky jsem příznivec menších telefonů, mám 5S a pokud bude SE zajímvé a nebude zbytečně předražené, tak bych o něm taky uvažoval, vzhledem k lepšímu foťáku a novému procesoru.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře